Anasayfa / Magazin / Seda Sayan’a Büyük Şok!

Seda Sayan’a Büyük Şok!


Show Tv kanalında Seda Sayan Show isimli programında 2 eşini öldüren bir kişiyi konuk ederek tepki çeken Seda Sayan’a bir şok daha ve programı yayından kaldırılabilir.

seda sayana şok

Bu ilginç olaya dair haberimizde,Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) talebiyle hazırlanan uzman raporunda, programda “Dünya seni konuştu” gibi övme şeklinde yapılan sunumun Çalınak’ın suçunu normalleştirdiği vurgulandı. Ayrıca konuklardan birinin, “Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü?” ifadelerine yer verilmesi için de programın suç işlemeyi ve suçluyu övücü nitelikte olduğu tespiti yapıldı.

‘YAYINDAN KALDIRILSIN’

Uzman raporunun değerlendirildiği Üst Kurul toplantısında “Seda Sayan Show” programının “Suç işlemeyi, suçluyu ve suç örgütlerini, suç tekniklerini övücü nitelikte olamaz” ilkesini ihlal ettiği belirtildi. RTÜK Üst Kurul Üyeleri oy çokluğuyla “Toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik ve kadını istismar etme” ilkelerine aykırı yayın yaptığı vurgulanan kanala para cezası kesilmesini kararlaştırdı. Kanalın reklam gelirinin yüzde ikisi oranında kesilecek cezanın miktarı ise 170 bin TL olarak belirlendi. İki eşini öldüren Sefer Çalınak’ı canlı yayına çıkaran Seda Sayan’a tepkiler de çığ gibi büyümüştü. RTÜK İletişim Merkezi’ne şikayette bulunan 2159 izleyiciden bazıları programın yayından kaldırılmasını istemişti.Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olay uzun bir süre konuşulmuş ve seda Sayan’a pek çok kesimden çok sert eleştiriler ve tepkiler gelmişti..Ancak son yaşananlar sonrası programda bundan böyle yayında olmayabilir.kaynak: kirikhan.netSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top