Anasayfa / Teknoloji / Samsung resmen açıkladı!.. Note 7’deki patlamalar…

Samsung resmen açıkladı!.. Note 7’deki patlamalar…


Teknoloji devi Samsung, Note 7’nin patlamasıyla ilgili soruşturma raporunu ilan etti. Patlamaların bataryalardaki tasarım hatasından kaynaklandığını açıkladı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, aşırı ısınıp patlayarak teknoloji tarihinin en büyük fiyaskolarından birine yol açan akıllı telefonu Note 7’yle ilgili nihai soruşturma raporunu ilan etti.

PATLAMANIN NEDENİ BATARYADAKİ İMALAT HATASI
Şirket yönetimince Güney Kore’de bu sabah düzenlenen basın toplantısıyla açıklanan raporda, aşırı ısınma, alev alma veya patlamaların doğrudan doğruya bataryalardaki tasarım ve imalat hatalarından kaynaklandığı bildirildi.

BATARYALAR OLMASI GEREKENDEN GENİŞ TASARLANMIŞ
Bağımsız araştırma şirketlerinin de katılımıyla 30 bin batarya testi neticesinde hazırlanan rapora göre, Note 7 bataryaları olması gerekenden geniş tasarlandı ve elektrotlar arasında yeterli yalıtım önlemi alınmadı. Bataryaların sağ üst köşesinde deformasyon oluştu. Tedarik talebinin aniden yükseltilmesi sonucu imalat hızındaki aşırı artış da üretim sürecindeki temel sorunlardan biri olarak gösterildi.

2,5 MİLYON NOTE 7 TOPLATILMIŞTI
Akıllı telefon piyasasında dünya lideri olan Samsung, telefonların patlaması nedeniyle Note 7 üretimini durdurmuş ve piyasadaki yaklaşık 2,5 milyon cihazı toplatmıştı.

FİYASKONUN BEDELİ 10 MİLYAR DOLARI BULACAK
Şirketin 2016 yılı üçüncü çeyrek bilançosunda 3 milyar dolarlık bir gedik açan fiyaskonun toplam maliyetinin zaman içinde 10 milyar doları bulabileceğini öne sürülüyor. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top