Anasayfa / Teknoloji / Samsung Galaxy S8, 4K ekranla gelebilir

Samsung Galaxy S8, 4K ekranla gelebilir


Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’in 4K çözünürlükte ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Şubat 2017’de resmen tanıtılması beklenen telefonda, tıpkı iPhone 7’de olduğu gibi 3.5mm kulaklık girişinin de kalkacağı öngörülüyor.

haber-detay-h469981416b23

Apple ve Samsung gibi markaların amiral gemileri piyasaya çıkmadan aylar önce, bu telefonlara dair haberler gelmeye başlıyor. Örneğin iPhone 7’nin, 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağı, fiziksel ana ekran tuşunun değişeceği, hafızasının arttırılacağı gibi bilgiler aylar öncesinden sızdırılmış ve doğru çıkmıştı.

iPhone 7 tanıtıldıktan sonra teknoloji dünyasının yeni hedefinde Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8 var. Şubat ayında İspanya’da düzenlenecek olan teknoloji fuarı MWC 2017’de resmen tanıtılması beklenen Galaxy S8’e dair bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Henüz tasarım çizgileri belli olmayan Galaxy S8’in, UHD yani 2160 x 3840 çözünürlüklü ekran ile gelmesi bekleniyor. Eğer S8 4K ekrana sahip olursa, Samsung 2K çözünürlüğü (1440 x 2560) S7 ile birlikte bırakmış olacak.
haber-detay-h175605463135305

Diğer taraftan bildiğimiz üzere Sony’nin geçen yıl piyasaya sürdüğü Xperia Z5 Premium, 2K ekran çözünürlüğüne sahip. Fakat telefon bu çözünürlüğe sadece fotoğraf ve video çekimi yaparken ulaşıyor. Yani Z5 Premium 2K çözünürlüğü destekliyor fakat normal kullanımda Full HD görüntü sunuyor. Fotoğraf ve video çekiminde ise ekran desteği 2K çözünürlüğe çıkıyor. Böylece kameranın kalitesi ortaya çıkıyor.

İşte Samsung da Galaxy S8 için aynı yöntemi uygulayabilir. Yani normal kullanımda S8’in ekran 1440p çözünürlükte görüntü sağlarken, Samsung’un istediği koşul ve şartlarda 4K ekran çözünürlüğüne ulaşabilir. Zira aksi takdirde telefon çok fazla enerji tüketimi yapacaktır.

Diğer Samsung’un S8 ile birlikte 3.5mm kulaklık girişini kaldıracağı iddia ediliyor. USB Type-C bağlantı portuyla gelmesi beklenen S8, kulaklık girişini yine bu port üzerinden sağlayabilir. Bildiğimiz üzere Samsung, Note 7’nin tanıtım etkinliğinde Apple’ın bu kararını tiye almıştı. S8’de kulaklık girişinin kaldırılması, bu vesileyle Güney Koreli teknoloji devini de gülünç hale getirecek. kaynak yenisafakSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top