Anasayfa / Teknoloji / Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4


Yılın en iddialı modellerinden bir tanesi.

haber detay 233788501

Samsung’un her yıl devam ettirdiği Note serisi, bu sene iki üyeyle kullanıcıların karşısına çıktı. Bunlardan bir tanesi Note 4, diğeri de Note Edge. İki ürünün de dikkat çekici özellikleri var ve bu incelemede konuğumuz Note 4 oluyor. Geliştirilmiş kalemi, artırılan ekran çözünürlüğü ve yeni tasarımıyla dikkat çeken ürün, büyük ekran tutkunlarının yeni gözdesi olabilir.

Tasarım ve kullanılabilirlik

Note 4’ü elime aldığımda ilk hissettiklerim, önceki Note’larla kıyasla tasarımının daha kaliteli olduğu ve daha sağlam hissettirdiğiydi. Telefonun köşelerinden içeriye doğru yavaşça inceltilen çerçeve, alüminyum çizgilerle göz alıcı bir hale bürünmüş. Yine yanlarda kullanılan sert plastik malzeme ve arka kısımdaki mat ve pürüzlü kapak, cihazın şıklığını tamamlamış. Kısacası görünüş bakımından Note 4’ün belki de en iyi Galaxy Note üyesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanılabilirlik tarafından söz edecek olur isek, elimizde 8.5mm kalınlık ve 176 gram ağırlık değerlerine sahip bir phablet var. Ekran boyutunun da 5.7 inç olduğunu, çerçeve unsurunu da eklediğimizde, Note 4’ü iki elle kullanmanın uygun olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii ki ürünü tek elle kullanmak da mümkün, özellikle de büyük elli kullanıcılar için. Samsung, yalnızca tek elinizi kullanmanız gereken durumlar için ufak bir klavye yazılımı hazırlamış. Hem klavyenin boyutu ufalıyor hem de bu klavyeyi sağ ya da sol tarafa yaslayarak tek elle tutuşla tüm tuşlara erişebilmenizi sağlıyor. Böylece tek elle kullanım daha rahat bir hal alıyor. Ancak tek elle kullanım esnasında telefonun alt kısmında yer alan USB bağlantı noktası, bir süre sonra serçe parmağınızı rahatsız etmeye başlayabilir. Bir de, mesela beyaz renk Note 4 kullanıyorsanız, cihazınız kısa sürede kir tutabiliyor. Nemli bir bezle ara ara arka kısmı temizlemek zorunda kalabilirsiniz.

Super Amoled’te yeni bir dönem

5.7 inç’lik Galaxy Note 4 ekranı, 1440 x 2560 çözünürlük sunuyor ve 515ppi değerinde. Bir önceki Note modeline baktığımızda, ekran boyutunun aynı olduğunu, ancak 1080p çözünürlük kullanıldığını görüyoruz. Samsung, Note 4’te yalnızca çözünürlük artışına gitmekle kalmıyor, daha gerçekçi görüntüler de sunuyor. Note 4 ekranında izlediğiniz yüksek çözünürlüklü bir videonun ya da 3 boyutlu oyunun görüntüsünden etkilenmemeniz zor ihtimal. kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top