Anasayfa / Teknoloji / Samsung akıllı cep getirdi, tablet sırada

Samsung akıllı cep getirdi, tablet sırada


Akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlara odaklanan Samsung, pazartesi günü dünyada ilgi gören GalaxyS telefonu 1.475 TL fiyatla satışa sundu

Cep dünyasında ‘smartphone’ olarak adlandırılan akıllı telefon kategorisinde rekabet kızışıyor. Apple ve RIM’le rekabette Samsung da art arda çıkardığı modellerle öne çıkıyor. Bu arada Türkiye’de de cep pazarında akıllı telefonların payı artıyor. Son dönemde akıllı telefonların Türkiye pazar payı yüzde 30’u bulurken yıl sonuna kadar pazarda toplam 11 milyon adet cep telefonunun satılması bekleniyor.
Samsung Türkiye’de cep telefonu operasyonlarını yöneten Pazarlama Direktörü Attila Algan, sektörde akıllı telefonların payının arttığını, şirketin de pazardaki konumunu pekiştirdiğini belirterek, “Bu yıl sonuna kadar Türkiye’de 11 milyon adet cep telefonu satılması öngörülüyor. İlk 6 ayda geçen yılki krizin etkisi hissedilse de büyümemizi sürdürdük. Samsung olarak yüzde 30 pazar payına ulaştık. Pazar payımızı daha da artırmak hedefindeyiz” dedi.

Galaxy S’ten iddialı giriş Attila Algan, cep telefonu model sayılarını artırdıklarını ve akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara odaklanacaklarını açıkladı. Algan şöyle devam etti: “Akıllı telefonda Wave modelimiz vardı. Pazartesi günü Turkcell işbirliğiyle dünyada büyük ilgi gören GalaxyS’i piyasaya sunduk. GalaxyS, Android işletim sistemine sahip. Fiyatı 1.475 TL olarak belirlendi. Ciddi adetlerde satış hedefliyoruz. Beklentinin üzerinde ilgi var. En önemli özelliği süper AMOLED ekranı ve mekan bazlı servisleri”.
Algan, yeni akıllı telefonlar getireceklerine de değinerek, “Önümüzdeki dönemde Galaxy 525 akıllı telefonu getireceğiz. Sonra da iki tane daha Wave ailesinden cep telefonu modelimiz satışa sunulacak.İşletim sistemi olarak Bada, Android ve Windows‘u kullanıyoruz. Akıllı telefonlarda Android işletim sistemine odaklanıyoruz. Bada’yı alt segment ürünlerimizde, Windows Mobile’ı iş modellerimizde kullanıyoruz. Bu işletim sistemlerine sahip yeni modellerimizi de pazara sunacağız” diye konuştu.

Galaxy Tab ekimde geliyor
Attila Algan, Galaxy Tab ile girdikleri tablet bilgisayar pazarına değinerek, “Türkiye’de pazar tablete hazır. Türkiye yeni gelen ürün ve teknolojilere çabuk adapte oluyor. Pazar oluştu, biz Galaxy Tab’le doğru zamanda piyasaya giriyoruz. Bu pazar daha da büyüyecek. Başka üreticilerin de ürünlerini getirmesiyle ciddi büyüme kaydedecek” diye konuştu. Galaxy Tab’i ekimde getireceklerini kaydeden Algan, “Galaxy Tab’i operatörlerle getirip getirmeyeceğimiz belli değil. Ürün telefon gibi de kullanılabildiği için vergilendirmesi telefon gibi olacak. Buna rağmen Avrupa ile aynı fiyata getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top