Anasayfa / Sağlık / Sabahları Yorgun Uyananlar Bu Habere Dikkat!

Sabahları Yorgun Uyananlar Bu Habere Dikkat!


Harika bir sabah uyanmaya ne dersiniz? Bunu kim istemez ki? Ama her sabah o yataktan kalkmak ve işe koyulmak size işkence gibi mi geliyor? Gelin, bu kaderi değiştirelim

uyanmak için

Hayatınıza katacağınız çok basit değişikliklerle sabahları zombi gibi uyanma sorununun üstesinden gelin ve tam bir sabah insanı haline gelin!

İşte 5 adımda zindelik rehberi…

Uykunuzu alın
İşini en önemli püf noktası bu! Uyku yoksa uyanmak da yok. Sabah erken kalkmanız gerektiği halde zamanında yatağa gitmeyi alışkanlık haline getiremiyorsanız uyanmak her zaman dert olacaktır. Bir kez deneyin! Her zamankinden bir saat daha erken yatağa gidin ve sabah o yataktan nasıl zıpkın gibi kalktığınızı kendiniz görün.

Alarmınızı tam kalkmanız gereken dakikaya kurmayın
Saatinizi kalkmanız gereken saatten birkaç dakika önceye ayarlarsanız, yatakta uyanık bir şekilde bir süre uzanma imkanınız olur ve bu şekilde biraz nefes egzersizi, meditasyon ya da esneme hareketleriyle bedeninizi ve zihninizi güne hazırlarsınız.

Basit esneme hareketleri yapın
Bunu yatakta mutlaka uygulamalısınız. Esneme hareketleri vücudunuzun uyanmasına ve beyninizin harekete geçmesi için kan dolaşımınızın hızlanmasına yardım eder.

Duş alın
Sabah yüzünüzü yıkamak ya da duş almak ayılmanıza yardım eder. Gözünüzdeki uyku kirini atıp yüzünüzü ve bedeninizi tazelemiş olursunuz böylece.

Kahvaltı edin
Kahvaltıyı hiçbir zaman atlamayın, onun için zaman yaratın. Çünkü sabahları bedeninizin enerjiye ihtiyacı vardır. Kahvaltı, günün ilk yarısında bedenin ihtiyacı olan enerjiyi yaratır. kaynak: mynetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top