Anasayfa / Magazin / “Romanların Kralı” kalp destek cihazına bağlandı

“Romanların Kralı” kalp destek cihazına bağlandı


Antalya’da fenalaşarak hastaneye kaldırılan ‘Romanların Kralı’ 58 yaşındaki Florin Cioaba, kalp destek cihazına bağlandı. Cioaba’nın 24 ya da 48 saat süreyle gözlem altında tutulması öngörülüyor

Florin Cioaba

Akdeniz Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi servisinin yoğun bakımında bulunan Cioaba, dün akşam Prof Dr. Ömer Bayezid ve ekibi tarafından ameliyata alınmıştı.

Yaklaşık 2 saat süren operasyon sonunda Cioaba, saat 21.00 sıralarında kalp destek cihazına bağlandı. Cioaba, şuuru ve beyin fonksiyonlarından emin olabilmek için 48 saat sürecek gözlem altına alındı. Cioaba’nın durumu stabil ve ciddiyetini koruyor. Yetkililer, ne hızlı bir iyileşme ne de hızlı bir kötüleşme olmadığını belirtti.

Pazartesi günü Antalya’daki tatilinin ardından dönüş yoluna geçtikten sonra fenalaşarak Özel Anadolu Hastanesi’ne kaldırılan Florin Cioaba’nın kalbi durmuştu.

Geri döndürülerek yoğun bakıma alınan Cioaba’nın 3 damarının tıkalı olması nedeniyle kalp krizi geçirdiği, buna bağlı olarak kalp yetmezliği ve böbrek yetmezliği yaşadığı belirlenmişti. Dün ikinci kez kalbi duran ve geri döndürülen Cioaba, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne nakledilmişti. kaynak posta
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top