Anasayfa / Sağlık / Recep Sert iki gün sonra uyanıyor

Recep Sert iki gün sonra uyanıyor


Keskin baş hareketleri yapmaması için iki gün sonra uyandırılacak

HABER DETAY 862532

Türkiye’nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde uyutuluyor. Üniversitenin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, “Keskin baş hareketleri istemediğimiz için Recep’i 2 gün sonra uyandırmayı planlıyoruz” dedi.

Sert’in yüzündeki ödemlerinin gerilemeye başladığını ifade eden Özkan, genel durumunun iyi olduğunu söyledi. Recep Sert’i kontrollü olarak uyandırmak istediklerini belirten Doç. Özkan, “Şimdi uyandırmayı istemiyoruz. Keskin baş hareketleri istemediğimiz için Recep’i 2 gün sonra uyandırmayı planlıyoruz. Daha güvenli uyansın istiyoruz. İlaçlarını zaman zaman azalttığımızda komutlara cevap veriyor. Anestezisini derinleştirdiğimiz için iletişimimiz söz konusu değil” diye konuştu.

Recep Sert’in çenesini 4 ay içerisinde kullanacağını anlatan Özkan, “Çenesini henüz kullanmıyor. Başını sağa sola çeviriyor. Çenesini tam anlamıyla kullanması ise bir yılı bulacak. Bir süre sıvı gıdalarla beslenecek” diye konuştu.

Özkan, çene naklinin kendisinin bildiği kadarıyla dünyada ikinci olduğunu, Amerika’nın da bu nakli yeni yaptığını ve henüz sonuçlarının tam olarak bilinmediğini ifade etti. kaynak haberturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top