Anasayfa / Teknoloji / Photoshop Kullanıcıları Dikkat

Photoshop Kullanıcıları Dikkat


Fotoğraf düzenleme programı Photoshop’u da bünyesinde barındıran yazılım şirketi Adobe, yine bir siber saldırıya kurban gitti ve 38 milyon civarında aktif kullanıcısının şifrelerinin çalındığını açıkladı.

haber detay 2634463

Adobe saldırının kısa bir süre önce gerçekleştirildiğini ve etkilenen kullanıcılarının sayısının tahmin ettiklerinden çok daha fazla olduğunu belirtti. 38 milyon aktif kullanıcınının Adobe’da bulunan tüm bilgileri siber korsanlar tarafından ele geçirilirken, firma aktif olmayan ve bilgileri çalınan kullanıcıları ‘sayısı belirsiz’ olarak tanımladı.

Siber korsanlar kullanıcı bilgilerinin yanı sıra, dünyanın en popüler profesyonel görsel düzenleme aracı Photoshop’un kaynak kodlarını da ele geçirdi. Daha önce yine bir siber saldırıya uğrayan ve 2,9 milyon kullanıcının bilgilerini çaldıran Adobe, bu saldırıda ise Acrobat ve ColdFusion yazılımlarının kaynak kodlarını korsanlara kaptırmıştı.

Siber saldırıda, popüler görüntü-düzenleme programı Photoshop’un kaynak kodunun bölümlerinin de çalındığı kaydedildi.

ColdFusion ve Acrobat yazılımlarının kaynak kodları siber yer altı marketlerde satışa sunulmuştu. Firmanın en popüler yazılımı Photoshop’un da bunlardan çok daha pahalı bir şekilde ‘vitrine’ çıkacağı aşikar.

Adobe, Creative Cloud ile bulut tabanlı iş modeline geçti ve bu servisi kullandığınızda tüm işleriniz ve verileriniz bulutta depolanıyor. Ancak Photoshop’un kaynak kodları çalınabiliyorsa, Adobe bulutundaki verilerin güvende olacağını varsaymak gereğinden fazla iyimserlik olur. kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top