Anasayfa / Gündem / Özgecan’ın annesi: Adalet yerini buldu

Özgecan’ın annesi: Adalet yerini buldu


Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bindiği minibüste öldürülüp cansız bedeni yakılan, üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlıları minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken ağırlaştırılmış müebbet ve 27 yıl, babası Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet, arkadaşı Fatih Gökçe ise ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 24 yıl hapis cezasına çarptırılırken acılı anne Songül Aslan, adaletin yerini bulduğunu söyledi.

haber detay h865476465893384-5

“ÖZGECAN YASASININ ÇIKMASINI İSTİYORUM”
Kararın açıklanmasının ardından merkez Mezitli İlçesi’ndeki evinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran acılı anne Songül Aslan, katillerin cezasını bulduğuna inandığını belirtti. Songül Aslan, cezaya rağmen yinede mutlu olmadığını ifade ederek, “Tabii ki bekliyorduk. Çünkü hak ettikleri en büyük cezayı alacaklarını ben biliyordum. Özgecanım’ın kanı yerde kalmayacaktı. Fakat yinede ben mutlu olamadım. Benim kızım geri gelmeyecek sonuçta ama devletimizden Allah yinede razı olsun. Hak ettikleri cezayı en yüksek şekilde aldılar. Başka canlar yanmasın. Bir de Özgecan yasasını istiyorum. Hiçbir kadınımız şiddet görmesin, ağlamasın, üzülmesin, ölmesinler. Devlet büyüklerimizden Özgecan yasasının muhakkak çıkmasını istiyorum” dedi.

Kadın cinayetleri ile ilgili olarak bütün davalardan aynı sonucun çıkması temennisinde bulunan Aslan, “Kadın cinayetlerinde hiçbir caydırma olmasın. Muhakkak ki, çocuklarımız yani kanı yerde kalmasın diyeyim. Yani kadınlarımız şiddete uğruyor, öldürülüyor. Hiçbir suçu günahı yokken bu tür şeyler olmasın” diye konuştu.

ADALET YERİNE GELDİ
Aslan, Gazetecilerin adaletin yerine geldiğine inanıyor musunuz? sorusuna şu cevabı verdi: “Adaletin yerine geldiğine inanıyorum. Çünkü çok ilgilenildi, üstünde duruldu. İnşallah ömür boyu hapisten çıkmayacaklar. Hiçbir zaman bunların acısı bitmesin diyorum. Allah ne bu dünyada nede ömür dünya da gün yüzü göstermesin.”

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A BEYAZ BAŞÖRTÜSÜ GÖNDERECEĞİM”
Özgecan Aslan’ın annesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı bir teşekkür mesajı iletmişti. Anne Songül Aslan, mesajla birlikte siyah bir başörtüsü göndererek “Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek” demişti. Bunun üstüne gazetecilerin sorduğu soru üzerine, Songül Aslan, “Evet, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a beyaz eşarp göndereceğim, bunu gerçekleştireceğim. Allah, herkesten razı olsun. Başka bir şey diyemiyorum” dedi. kaynak birgunSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top