Anasayfa / Gündem / Önce itiraf etti sonra inkar

Önce itiraf etti sonra inkar


“Oğlum bıçakladı, ama O daha çok küçük, cezaevinde yatamaz”

haber detay 86787712_2

ADANA’da 23 yaşındaki Bilal Ayyıldız’ın evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan ve ilk sorgusunda cinayeti itiraf eden şarkıcı 37 yaşındaki Asuman Karabaş, ifade değiştirip, bıçağı 14 yaşındaki oğlu S.A.’nın kullandığını öne sürdü. Karabaş, “Oğlum bıçakladı, ama O daha çok küçük, cezaevinde yatamaz” diyerek suçu üstlendiğini iddia etti.

Geçen 8 Kasım’da saat 19.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Yenibaraj Mahallesi 68050 Sokak’taki Sezer 2 Sitesi’nde meydana gelen olayda, kavga ve bağırma seslerini duyan komşuları, kapısı açık daireye girdiklerinde Bilal Ayyıldız’ı bacağından bıçaklanmış halde buldu. Ağır yaralan Bilal Ayyıldız çağrılan ambulansla kaldırıldığı Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde olaydan 5 saat sonra öldü.

Cinayeti soruşturan polisler, Bilal Ayyıldız’ın barlarda şarkıcılık yapan Asuman Karabaş ile aynı evde birlikte yaşadığını saptadı. Apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan Cinayet Bürosu dedektifleri, Asuman Karabaş’ın yanında bir kadın ve çocuk ile birlikte otomobille gittiğini belirledi. Asuman Karabaş’ın Ankara’ya gitmek üzere kentten ayrıldığını belirleyen polisler, güzergah üzerindeki emniyet birimlerini bilgilendirdi. Gölbaşı İlçesi’nde yapılan kontrollerde plakası bildirilen otomobil içinde Asuman Karabaş, annesi 60 yaşındaki Makbule Karabaş, oğlu S.A. ile otomobilin sürücüsü E.Ö. yakalandı. Gözaltına alınan 4 şüpheli, Adana’ya getirildi.

ÖNCE İTİRAF, SONRA İNKAR

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan katil zanlılarından Asuman Karabaş, yapılan ilk görüşmede sevgilisi Bilal Ayyıldız’ı öldürdüğünü itiraf etti. Sözlü ifadesinde suçunu itiraf eden Asuman Karabaş, Cinayet Bürosu’nda avukat nezaretinde verdiği ifadede ise suçlamayı kabul etmedi. Cinayeti oğlu S.A.’nın işlediğini ileri süren Asuman Karabaş, “Oğlum bıçakladı. Ama o daha çok küçük. Cezaevinden korkar, orada kalamaz. Bu yüzden ‘ben öldürdüm’ demiştim” diyerek, bıçağı oğlu S.A.’nın kullandığını iddia etti.

‘YAKAMDAN DÜŞMEDİ’

Asuman Karabaş, olay gecesi yaşananları gözyaşları arasında anlattı.

Bilal Ayyıldız ile bir ay önce tanışıp birlikte yaşamaya başladıklarını söyleyen Asuman Karabaş, “Önceleri bana karşı çok iyiydi. Barda şarkı söylerken tanıştık, birlikte yaşamaya başladık. Sonra, çalışmayıp benim kazandığım parayı elimden almak istedi. Ayrılmak isteyince de oğlum S.A.’yı kaçırıp öldürmekle tehdit etti. Yakamı bir türlü bırakmıyordu. Olaydan önce evin anahtarını değiştirdim, ama çilingirle gelip kapıyı açmış. Ben de onun yokluğundan yararlanıp, eşyalarımı almaya gelmiştim. Ankara’ya gidecektim. Kapıyı açtım karşıma çıktı. Asansöre doğru yöneldik, bu sırada oğlum S.A.’yı yakaladı. Oğlum da cebinden çıkardığı çakıyı bacağına sapladı. Yaralanıp yere düşünce asansöre binip aşağıya indik. Öldüğünü bilmiyordum” diye ifade verdi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından geniş güvenlik önlemi altında sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirilen Asuman Karabaş, annesi Makbule Karabaş ile E.Ö., gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Asuman Karabaş, açıklama yapmak isteyen annesine, “Anne sakın konuşma, sus” diye uyarıda bulundu. Karabaş’ın suçladığı oğlu S.A.’nın sorgusunun devam ettiği belirtildi. kaynak gazetevatanSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top