Anasayfa / Dünya / Ölü bebeğini 16 gün boyunca parkta gezdirdi

Ölü bebeğini 16 gün boyunca parkta gezdirdi


21 yaşındaki kadın aralık ayında dünyaya getirdiği bebeğini 1 hafta sonra kaybetti. Ancak inanılmaz bir şekilde aile cansız bebekleriyle 16 gün daha geçirdi!

Charlotte Szakacs isimli kadın Aralık ayında doğurduğu bebeği Evelyn’i birkaç hafta sonra kaybedince olanlar oldu.

Hastane, ailenin yaşadığı acıyı hafifletebilmek için onlara donduruculu bir beşik tahsis etti. Ve aile cansız bebekle 16 gün geçirdi. 21 yaşındaki Charlotte Szakacs, Aralık ayında doğurduğu bebeği Evelyn’i doğumundan birkaç hafta sonra kaybetti. Bebek Evelyn kromozomsal anormallik ile dünyaya geldi ve yalnızca 4 hafta sonra hayata veda etti.

Çocuk hastanesinde soğutuculu beşikte bekletilen bebeğin cenazesini ailesi sık sık parka götürdü ve canlı bir bebek gibi arabayla gezdirdi. Acılı aile bebeklerinin cansız bedenini cenazeden 4 önce eve götürdü ve kızlarıyla vakit geçirdi.

Charlotte Szakacs ve Atilla Szacks’ın bebekleri Evelyn, oldukça nadir görülen bir kromozom anormalliğiyle dünyaya geldi. Nefes alması imkansız olan bebeğin kalbinde de sorun vardı ve nefes alamadığı için ameliyat da olamadı.

Hayatta kaldığı 4 hafta boyunca hastanede tedavi gören bebek, doğumundan yalnızca 4 hafta sonra hayata gözlerini yumdu.

Hastane, ailenin yaşadığı acıyı hafifletebilmek için onlara donduruculu bir beşik tahsis etti. Bebekleri cansız da olsa onunla güzel vakit geçirmek isteyen aile, cansız kızları Evelyn’i hastanenin bahçesinde yürüyüşe çıkardı ve bolca selfie çekti.

Bazı doktorlar ailenin bu uygulamasının çocuklarını kaybetmenin acısını dindireceğini iddia ediyor.

Anne Charlotte ‘ Biz 12 gun hastanede kaldık ve o süre boyunca Evelyn’i bahçede gezdirebildik. Bebeğimi bağlı olduğu solunum cihazı kapatılmadan önce, yalnızca 1 saat doğru düzgün kucağıma alabildim. Cihaz kapatıldıktan yalnızca birkaç dakika sonra huzur içinde son nefesini verdi. O sırada babası da yanımızdaydı.’

‘Hiçbir zaman kendimi bir anne gibi hissedemedim. Sanki tekrar hamileymişim gibi hissediyorum.’ diyen 21 yaşındaki Charlotte, duygularını ifade ederken çok zorlandığını ve bebeğinin çok daha güzel bir yerde olduğunu söylüyor.
Bu haberi ilk gördüğünüzde ‘Bunlar çıldırmış’ diye düşünebilirsiniz fakat bir de şu açıdan bakın… Bebeklerinin doğumunu dört gözle bekleyen muhteşem bir aile ve yıkılan mutluluk hayalleri… kaynak internethaber
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top