Anasayfa / Gündem / Ölen Sanatçının Son Fotoğrafı Ortaya çıktı

Ölen Sanatçının Son Fotoğrafı Ortaya çıktı


Konuk oyuncu olarak yer aldığı ve geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Ciguli’nin oynadığı Olur Olur sinema filmi beyaz perdede yerini aldı.

cigulinin duygulandiran son anlari h147056

Kısa zaman önce yitirdiğimiz Ciguli, Keremcem, Altay, Ümit Besen ve işadamı Ali Ağaoğlu’nun da misafir oyuncu olarak rol aldığı filmin müziği bir döneme damgasını vuran Asu Maralman ile özdeşleşmiş “Olur Olur Bal Gibi Olur” adlı şarkıydı. Ayça Varlıer’in film için tekrardan seslendirdiği şarkı Türk Popunun en unutulmaz hitleri arasında yer alıyor .

Bestesini Selmi Andak’ın yapmış olduğu , sözlerini Bülent Pozam’ın yazdığı ‘Bal Gibi Olur’u 70 ve 80’li yıllarda seslendiren duayen sanatçı Asu Maralman “Olur olur bal gibi olur” adlı eserle 7 den 70 e herkesin haklı sevgilisi olmuştu. Yıllar akabinde Asu Maralman’ın da oynadığı “İki Aile” dizisinin jenerik müziği de tekrar “Olur olur bal gibi olur”du. Dizi için bir daha seslendirdiği eser bütün tazeliğiyle gündeme geldi, tekrar çok fazla sevildi ve diziye değer kattı. Sinema filminde jenerikte söz yazarı ve bestecinin ismine yer verilirken, şarkıyı Türkiye’ye tanıtıp sevdiren yorumcu olarak 36 sene sahnelerde okuduğu şarkı adına film yapılıp adına yer verilmemesine içerleyen sanatçı duygularını paylaştı.

“BU ŞARKI BENİM NÜFUS KAĞIDIM OLMUŞTUR!’

“Olur olur” sinema filminin gala gecesine oyuncu arkadaşlarının daveti üzerine dahil olan Asu Maralman yapmış olduğu basın açıklamasında şunları belirtti :
“Olur olur bal gibi olur” 1977 de hit olmuş ve halen kendime özgü ses ve yorumumla dizi ve filmlerde beğeni toplamakta ve hangi yerde olursa olsun görüldüğümde insanların aklına gelen “Olur olur bal gibi olur” şarkısıdır. Yani bu şarkı benim nüfus kağıdım olmuştur. Nasıl ki Tülay Özer “İkimiz bir fidanız” la, Erol Evgin “İşte öyle bir şey” le, “Sevdan Olmasa’ ile, Yeliz “Bu ne dünya kardeşim”le ve daha o döneme ilişkin birden fazla sanatçının isimleri yanına konan slogan parçaları beyinlere yerleşmiştir. Bu eserleri kim tekrardan okursa okusun hep ilkini hatırlatacaktır. Zira eserin ruhunu, tadını tuzunu onlar vermiştir. Eserin söz yazarı ve bestecisi gibi onların da eserde inkar edilmez emekleri vardır. Bu açıdan ilkler hep anılacaktır. İşte tam bu noktada bu eseri her sanatçı yorumlayabilir fakat tüm Türkiye’ ye tanıtan bir yorumcu olarak gönül isterdi ki jenerik müziği benim yorumum olsun. Gösteri boyunca ben filmi gözlerim yaşlı izledim. Genç sanatçılar, hangi dalda olurlarsa olsunlar, sanat abidesini inşa ederken daha saygılı ve daha dikkatli olmalılar. Bu eserlere emek vermiş diğer sanatçıları onore edebilirler, böylece kendileri de daha kıymetli ve kalıcı olurlar.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top