Anasayfa / Gündem / Öldürdükten sonra cesetle şehir turu atmışlar

Öldürdükten sonra cesetle şehir turu atmışlar


İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde, otoban kenarındaki toprak yol üstünde araç içinde başından silahla vurulmuş takdirde yer alan 50 yaşlarındaki Atalay Çimen’in cinayete kurban gittiği meydana çıktı.

haber detay h187181_620x410

Polisin dikkatli çalışması neticesi olayla alakalı 12 kişi gözaltına alındı.Kuşkululardan 4’ü gözaltına alındı diğerleri özgür bırakıldı. İstanbul’da yakalanan katil zanlısı Ş.O.’nun, birden fazla kişiye yoğun miktarda borcunun yer aldığı , bunlardan biri olan Atalay Çimen’i öldürmesi halinde alacaklıların korkup, kendisinden ücret istemeyeceğini düşünerek tasarı yaptığı ileri sürüldü. bu sırada , Çimen’in işyerinin yakınlarındaki bir noktada öğle saatlerinde öldürüldüğü, Ş.O.’nun cesetle cinayetin meydana çıkmaması için bir zaman şehrin çeşitli yerlerine gittiği, daha sonra da aracı yol kenarına ayrıldığı duyuruldu . TOKİ konutları mevkiinde geçtiğimiz 18 Ocak’ta devriye misyonu yapan polisler, otoban kenarındaki toprak yol üstünde araç içinde bir kişinin hareketsiz yattığını fark etti. Savcının edinilen izinle kapısı kilitli olan hafif ticari Otomobilin camı kırıldı ve sağ arka koltukta oturan kişinin yaşamını kaybettiği , başından silahla vurulduğu açıklandı . Otopsi için İzmir Hukuki Tıp Müessesesi Morgu’na kaldırılan kişinin Karabağlar’daki endüstri sitesinde işyeri yer alan araba boyacısı Atalay Çimen olduğu saptandı .

ÇEVRESİ MERCEK ALTINA ALINDI

Çevresinde sevilen bir kişi olan Çimen’in kimseyle husumetinin bulunmadığı istikametinde haber alan polis , cesedin yer aldığı hafif ticari Otomobilin da Çimen’e ilişkin olmadığını saptama etti . Çimen’in binerken güvenlik kamerasınca da görüntülendiği hafif ticari Otomobilin ruhsat sahibini bulan polis , bir zamandır hasarlı araçları tamir edip satarak geçimini imkanı sunan 30 yaşlarındaki Ş.O.’nun kullandığını tespit edildi . İzmir’deki adresinde bulunamayan Ş.O.’nun olay günü görüştüğü kişileri takibe alan polis , cinayeti aydınlattı. Olayla alakalı Ş.O. İstanbul’da, olay sırasında araçta yer alan , Ş.O.’nun ailesine ilişkin takside şoförlük yapan ve geçtiğimiz ağustos ayı içinde cezaevinden çıkan A.E. (28), Ş.O.’nun amcasının oğlu İ.O. (30), olayla bağlantılarının yer aldığı düşünülen Ş.O.’nun eniştesi A.T. (39), diğer zanlılar Ç.İ. (40), S.G. (35), S.G. (31), Ö.F.Y. (32), R.H. (27), S.B. (31), E.K. (50) ve E.G. (40) ise İzmir’de gözaltına alındı.

İŞYERİNİN YAKININDA ÖLDÜRÜLMÜŞ
haber detay h6554337
Katil zanlısı Ş.O.’nun olay günü, daha önce A.E. ile buluştuğu, sonrasında kendisinden alacaklı olan amcasının oğlu İ.O.’ya parasını vereceğini söyleyip araca alarak, saat 14.00 sıralarında Atalay Çimen’in işyerine gittikleri, Ş.O.’nun borcunu ödeyeceğini söyleyerek Atalay Çimen’in de araca binmesini sağladığı, 15 dakika sonra da işyerinin yakınında kurusıkıdan dönüştürülme silahla başına ateş ederek öldürdüğü açıklandı . Cinayetin meydana çıkmaması için Ş.O.’nun kullandığı hafif ticari araçla bir zaman şehrin çeşitli noktalarına gittiği, yakınlarıyla görüşüp sahte kimlik sağlamak etmek istediği, bununla birlikte cinayeti üstlenmesi için A.E.’yi ikna etmeye çalıştığı ve olayda kullanılan silahla boş bir arazide ona da ateş ettirip elinde barut izi olmasını sağladığı, sonrasında da aracı akşam saatlerinde TOKİ konutları yakınlarına ayrıldığı anlaşıldı.

YÜKLÜ MİKTARDA BORCU VARMIŞ

Olayın sonrasında Ş.O.’nun İstanbul’a kaçtığı, cinayeti üstlenmesi için ikna ettiğini düşündüğü A.E.’nin ise bunu yapmayıp bir otelde saklandığı saptandı . Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından sorgulanan A.E.’nin, olay günü Ş.O.’nun kendisinden cinayeti işlemesini isteğini, ancak bunu kabul etmeyince kendisinin vurduğunu, sonrasında da stlenmesini istediğini, bunu da yapmadığını söylediği duyuruldu . A.E.’nin bununla birlikte , Ş.O.’nun kendisine “Çok borcum var. Cinayet işlediğimi duyarlarsa kimse benden borcunu isteyemez. Atalay bana kredi çekecekti, sözünde durmadı” dediğini söylediği de belirtildi. Yine A.E.’nin, Ş.O.’nun Atalay Çimen’den 130 bin TL aldığını, çevresindeki kişilere faizle borç ücret verdiğini ancak bu paraları geri alamayınca da piyasaya borçlandığını anlattığını da söylediği duyuruldu .

ŞÜPHELİLERDEN 4’Ü GÖZALTINA ALINDI

Gözaltındaki kuşkululardan S.G., S.G. ve Ö.F.Y. ifadelerinin alınmasının sonrasında savcının talimatıyla özgür bırakıldı. İstanbul’daki bir markette telefon görüşmesi yaparken yakalanan Ş.O. ile Basmane’deki otelde yakalanan A.E. “tasarlayarak adam öldürmek “, kuşkululardan A.T. ile Ç.İ., “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme “, diğer şüpheliler İ.O., R.H., S.B., E.K. ve E.G. ise “suçluyu kayırma” suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Kuşkululardan İ.O. savcılık ifadesinin sonrasında özgür bırakıldı. Hakim karşısına çıkan Ş.O., A.E., A.T. ve Ç.İ. gözaltına alındı , diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı. kaynak haberportSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top