Anasayfa / Ekonomi / Öğretmenlere Şubat müjdesi

Öğretmenlere Şubat müjdesi


“60 bin öğretmen açığımız var, inşallah gelecek sene şubat ayı içerisinde bu açığı daha da azaltma konusunda yeni alımlar yapacağız” diyen Maliye Bakanı Ağbal taşeron işçilerle ilgili çalışmaların da sürdüğünü ifade etti

haber detay h466261011018

ŞUBAT’TA YENİ ALIMLAR YAPACAĞIZ
Eğitimde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi aktaran Ağbal, “AK Parti hükümetleri döneminde yaklaşık 500 bin yeni öğretmen aldık ve almaya devam ediyoruz. İstiyoruz ki Türkiye’de öğretmen açığı kalmasın. Son 14 yılda yapmış olduğumuz alımlar sayesinde norma göre öğretmen açığı önemli derecede azaldı. Milli Eğitim Bakanımız bir, iki gün önce açıkladı, şu anda norma göre yaklaşık 60 bin öğretmen açığımız var. İnşallah gelecek sene şubat ayı içerisinde bu açığı daha da azaltma konusunda yeni alımlar yapacağız.” diye konuştu.

BÜTÇEDEN EĞİTİME DEV PAY
Ağbal, AK Parti hükümetlerinin en önemli ayırt edici özelliklerinden birinin de eğitime bütçeden ayırdığı pay olduğunu ifade ederek, hükümet olarak eğitime önem verdiklerini çünkü eğitime erişim ve eğitimde kalitenin artması durumunda Türkiye’de her bakımdan gelişme ve kalkınma olacağına dikkati çekti.

Yüksek öğretimde yapılan yatırımlara ve gelişmelere ilişkin de görüşlerini katılımcılarla paylaşan Ağbal, “Türkiye artık kabuğuna sığmayan, bölgesinde güven ve istikrarı yakalamış bir ülke.” değerlendirmesinde bulundu.

Ağbal, refah ve sosyal devletin önemini de vurgulayarak, “Vatandaş aç ve açıkta ise garip gureba eğer devletin şefkatini ve ilgisini göremiyorsa o zaman o memleketi ben neyleyeyim. Son 14 yılda ilk defa bu topraklar gerçek manada sosyal devlet neymiş onu gördü.” dedi. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top