Anasayfa / Teknoloji / Nokia 3310’un fiyatı şaşırttı

Nokia 3310’un fiyatı şaşırttı


Apple’ın dokunmatik telefon devrimiyle RIM (Blackberry) gibi sarsılan markalardan biri de malumunuz üzere Nokia olmuştu. Ağ cihazları konusundaki faaliyetlerine devam eden ancak cep telefonu alanında çeşitli sıkıntılar sonrasında bu bölümü Microsoft’a satılan Nokia, şimdilerde eski çalışanlarının kurduğu HMD Global ile yeniden Nokia adıyla mobil arenada boy göstermeye hazırlanıyor.

‘Akılsız’ telefon modeli 3310 önce 24 Mayıs’ta İngiltere’de satışa çıkacak. Ön siparişleri alınmaya başlanan modelin daha sonra sırasıyla Almanya, Hollanda ve Belçika’da 5 Haziran’da satışa çıkması bekleniyor. Modelde numerik tuş takımı ve dokunmatik özelliği olmayan 2.4 inç boyutlarında ekran bulunuyor.

En çok konuşulan modeli ise Barselona’da geçtiğimiz aylarda yenileneceği duyurulan 17 sene öncenin en popüler cep telefonu 3310.Dünya çapında 126 milyon satan Nokia 3310 bugünlerde yeniden gündemde çünkü piyasaya çıkmak üzere. Üstelik ilk ortaya çıktığı İspanya’da açıklanan rakamdan çok daha düşük bir fiyat etiketiyle. 129 sterlinden satışa çıkması beklenen modelin fiyatı 49.99 sterlin olarak açıklandı.

Buna karşın daha ince ve daha hafif olan modelde tuşların ve ekranın yerinde ince kasaya sığması için küçük ayarlamalar yapılmış.

Retro modelin havasını tasarımındaki kıvrımlarıyla taşıyan yenilenmiş 3310’un renkleri çok daha parlak ve HMD’nin belirttiğine göre orijinali kadar sağlam. Nokia 3310 parlak kırmızı ve parlak sarı ile mat lacivert ve gri olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle geliyor.

21.yüzyılın 3310’unda iPhone ve Galaxy’lerde görmeye alıştığımız gibi yüksek çözünürlüklü ekran bulunmuyor. Ama bu sayede cihaz daha basit kalarak çok daha uzun pil ömrü sunabiliyor.

Orijinal 3310’a dönersek birçoğumuz için hayal kırıklığı oluşturacak hafızayla karşılaşıyoruz. 17 yıl önce 3310’da sadece son 8 arayan, son 8 aranan ve son 8 kayıp çağrıyı görüntüleyebiliyordu. Kişi listesinin tamamı da SIM kartta saklanıyordu.

900 mAh kapasiteli çıkabilen pile sahip olan orijinal 3310, 55 ila 260 saat arasında bekleme süresi, 2,5 ila 4 saat arasında konuşma süresi sunuyordu.

3310’da meşhur Yılan oyununun yanı sıra Pairs 2, Space Impact ve Bantumi olmak üzere 4 oyun yer alıyordu.

Ayrıca yenilik olarak 2 megapiksel kamera ve 16 megabayt dahili hafızaya sahip olan telefon 32GB microSD kart kullanabiliyor.

HMD’nin verdiği bilgilere göre ise yeni 3310’un en çarpıcı özelliklerinden birisi 1200 mAh kapasiteli yine çıkarılabilir pili. Bu sayede 22 saat konuşma süresi ve sıkı durun 1 aylık bekleme süresi sunuyor.

Yeni modelde 2G bağlantı sunan cihaz yine o efsaneleşmiş Yılan oyunuyla geliyor Kaynak Habertürk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top