Anasayfa / Spor / Nevzat Şakar Kendisine Yapılan Saldırıyı Anlattı

Nevzat Şakar Kendisine Yapılan Saldırıyı Anlattı


Trabzon’da geçen Cumartesi gecesi Karabükspor deplasmanı dönüşünde evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu topuğundan yaralanan Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, kendisine yapılan silahlı saldırıyı anlatarak değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili konuşan Asbaşkan Nevzat Şakar, Karabükspor deplasmanından 02.15 gibi uçakla Trabzon’a indiklerini belirterek, “Ondan sonra ben havalimanından taksi ile evime geldim. Taksiden indikten sonra eve 15 metre kala silah sesleri duydum. 3 el peş peşe. Anormal de bir yankısı oldu. Evimin yanındaki Tabiat Varlıkları Kurulu binasının kapısına dayandım. Orada ayağımın uyuştuğunu, vurulduğunu hissettim. Arkama dönüp baktığımda bir kişinin kaçtığını, siyah bir mont giydiğini, kapşonunu kafasında

tutarak kaçtığını gördüm. Benim de ayağımın tamamen uyuştuğunu hissettim. Peşine gidecek halim yoktu. Seke seke 15 metre kalmıştı eve. Evdeki hanıma söyledim ‘böyle böyle vurulduk’ diye. O da hemen pansuman yaparak kanın durmasını sağladı. Ondan sonra bir araçla birlikte hastaneye gittim” dedi.

Saldırının planlı yapıldığını belirten Şakar, “Planlı bir şey olduğunu düşünüyorum. Gecenin 02.30’unda. Çünkü benim o saatte geleceğim takip edilmiş. Bilinçli bir şekilde olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Trabzon’daki sivil toplum kuruluşlarının olayı “Trabzonspor’a sıkılmış bir kurşun” olarak gördüğünün hatırlatılması üzerine Nevzat Şakar, “Buna katılıyorum. Trabzon artık zor bir şehir gerçekten. Tabii ki sıkılan bu kurşun bana sıkılan bir kurşun değil, kulübüm Trabzonspor’a sıkılmış bir kurşun. Bunun yansıması olumsuz oluyor tabii ki. Dışarıda da farklı olarak lanse ediliyor. O bakımdan çok üzgünüz. Hiç kimsenin bu konuda günahını alamam. Ben emniyet güçlerine güveniyorum ve en kısa zamanda bunun

failini bulup ortaya çıkaracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

“Saldırı şike olaylarıyla ilişkilendirilebilir mi ?” şeklindeki soruya ise Şakar, “Hiç düşünmüyorum, ihtimal de vermiyorum. Bu konuda bir öngörüm yok. Tehdit veya uyarı almadım. Kimseyle kavga gürültüm de yok. Kendi işiyle ilgilenen insanlarız. Beni tanıyanlar zaten yapımı bilir. Nasıl ve neden olduğunu anlamış değilim. Durumum gayet iyi. 3-4 gün sonra alçım çıkacak. Bir haftadan sonra da yavaş yavaş yürümeye başlarım” şeklinde konuştu.

Şakar, gözaltına alınan şahısla ilgili bir bilgisi olmadığını da sözlerine ekledi. – TRABZON
kaynak : spor.haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top