Anasayfa / Magazin / Nejat İşler’in son durumu

Nejat İşler’in son durumu


Muğla’nın Bodrum ilçesinde özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde yatan ve sağlık durumu kritik olan oyuncu Nejat İşler, tedaviye cevap vermeye başladı. İşler’in yakın arkadaşları, grip sebebiyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Geçen günlerde solunum yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Nejat İşler’in sağlık durumu hakkında doktorunun yaptığı yeni açıklamanın ardından yakın arkadaşı Dost Elver, gazetecilerin sorularını cevapladı. Elver, ünlü oyuncunun siroz ya da akciğer enfeksiyonundan değil, gripten dolayı hastaneye kaldırıldığını belirtti:

“Nejat İşler’in hayranları, lütfen internet üzerinden çıkan asılsız haberlere inanmasın. Çok abartılı, kötü şeyler de yazılıyor, öyle bir şey yok. İnternet üzerinden yazdığım gibi kan değerleri yükseldi ve gayet iyiye giden bir durumu var. Bugün inşallah daha güzel haberler alacağız. Şu an taşınması riskli bir durum, sevk söz konusu değil. Burada kalmasına karar verildi. Burada gerekli her bakımı yapılıyor. Nejat İşler’in rahatsızlığı tamamen griptir. İstanbul’da da herkesin etkilendiği rahatsızlıktır. Bağışıklık sistemi zayıf olduğu için virüs vücuda hakim olmuş. Rahatsızlığının karaciğer ve sirozla bir alakası yok. Lütfen bunlara inanmayın.’

Oyuncu Berkan Şal da İşler’in durumunun iyiye gittiğini belirterek, “Yanında olmayı tercih ettik. Olumlu yanıtlar vermeye başladı İşler’in vücudu. Biz de iyi haberleri bekliyoruz.” dedi. Yönetmen Murat Şeker, “İşler’in vücudu, tedaviye tepki veriyor. İyiye gidiyor. Doktorlar da bu yönde açıklama yaptı zaten. Heyecanla bekliyoruz.” şeklinde konuştu. Gürkan Uygun ise, “Dua ediyoruz ve hep birlikte Nejat’ın iyi olmasını bekliyoruz. Olumlu gelişmeler kaydediyor.” dedi.

İŞLER’İN DOKTORUNDAN GELEN SON AÇIKLAMA

Nejat İşler’in tedavi süreciyle ilgili Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, bugün (20.01.2014) yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“17 Ocak 2014 tarihinde, hastanemizin acil servisine başvuran değerli sanatçımız Nejat İşler’in yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. İlk açıklamamızda belirttiğimiz gibi Nejat İşler’e ilk müdahale, acil servisimizde yapılmıştı. Şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptanmıştı. Gelişen septik şok sonucunda ayrıca akciğerlerinin çok ciddi şekilde etkilendiği; böbrekler, kalp ve kan hücreleri ile karaciğerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiği tespit edilmişti.

Hastanemizin yoğun bakım servisinde tedavisi devam etmekte olan sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumu halen kritik süreçtedir. Bununla birlikte, uygulanan yoğun bakım bölümüne özgün destek tedavilere ve planlanan diğer tedavilere adım adım olumlu yanıt vermeye başlamıştır.

Son 12 saat içerisinde gerek organ fonksiyonlarında gerekse laboratuvar testlerinde görülen olumlu gelişmelere rağmen hayati tehlikesi azalmakla birlikte devam etmektedir. Hastamıza verilen solunum ve dolaşım desteği halen devam etmektedir. Ayrıca böbrek destek tedavisine başlanmıştır. Nejat İşler’in tedavisi; yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, hematoloji, göğüs hastalıları, genel cerrahi, kardiyoloji, gastroentroloji hekimlerimizin çok disiplinli kontrolünde devam etmektedir.”

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

İşler’in durumu ile ilgili bilgi almak için sanatçı dostlarından Ceyda Düvenci, Yönetmen Murat Şeker ve Şevval Sam da hastaneye geldi. Yönetmen Murat Şeker, “Elimizden gelen bir şey yok dua edeceğiz ama yine de duramadık, buraya gelip arkadaşımız hakkında bilgi almak istedik, inşallah iyi olacak” diye konuştu. Ceyda Düvenci ise, “Nejat için dualarımızı eksik etmeyelim” diye konuşurken, bu sabah İstanbul’dan gelen İşler’in sanatçı arkadaşlarından Dost Elver de “Nejat hayata tutunmak için tüm mücadelesini ve inatçı tavrını sergiliyor. Kan değerleri normale dönmeye başladı. Dualarımız Nejat ile” dedi. Dost Elver de, ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaştı.

Yılın büyük bölümünü Gümüşlük’te geçiren İşler’in kötü haberini alan İstanbul’daki dostlarından; Fikret Kuşkan, Meltem Cumbul, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Metin Zakoğlu, Aşkın Şenol ile Gümüşlük’te yaşayan dostları hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi almaya çalıştı. Kuşkan, “Son durumu ile ilgili bilgi almak için geldik, dualarımız onunla” dedi.

ESKİ SEVGİLİSİ HASTANEDEN AYRILMIYOR

Bu arada oyuncunun eski kız arkadaşı Berrak Tüzünataç’ın hastaneden bir an olsun ayrılmadığı, İşler’in ailesine destek olduğu öğrenildi. İşler’in yazın adının birlikte anıldığı Belit Özükan da hastaneden ayrılmıyor.

“ERKEN ÖLMEYE NİYETİM YOK”

Ünlü oyuncu Nejat İşler, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasına daha önce şöyle yazmıştı:

“Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani. Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde, `gitme’ diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin diyen birini istiyorum.” kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top