Anasayfa / Magazin / Müge Anlı’dan Kızılay’a anlamlı destek

Müge Anlı’dan Kızılay’a anlamlı destek


Müge Anlı’nın Kızılay’ın özel eğitim projesine destek için programında yaptığı çağrıya büyük destek geldi. Toplanan yardımla yapılan dersliklerin açılışına Anlı ve Kızılay Genel Başkanı Kınık da katıldı.

Hafta içi her gün atv ekranlarında yer alan Müge Anlı ile Tatlı Sert, izleyicinin ilgiyle takip ettiği bir televizyon programı olmakla kalmıyor, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile yıllardır kamuoyunun takdirini kazanıyor.

Türk Kızılayı, “Özel Eğitim Sınıfı” Projesi kapsamında aldığı bağışlarla; doğumlarından itibaren yaşıtlarına göre pek çok konuda destek ve bakıma daha fazla ihtiyacı olan çocukların eğitimleri için devlet okullarındaki özel eğitim sınıflarının iç düzenlemesini yaparak eğitimlerini kolaylaştırıcı materyaller temin ediyor. “Sevgi Bohçası” Projesi ile de yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli hijyen, giyim eşyası gibi temel ihtiyaçlarını karşılayarak, bebek sahibi olan yardıma muhtaç ailelere ulaştırıyor.

MÜGE ANLI ADINA ATILAN SMS’LERLE 304 BİN TL BAĞIŞ TOPLANDI
Müge Anlı, geçen yıl 13 Ocak 2016’daki yayınında Kızılay’ın Özel Eğitim Sınıfı ve Sevgi Bohçası Projeleri ile ilgili olarak, stüdyodaki ve ekran başındaki izleyicilerine bu projelere destek olmaları için çağrıda bulunmuş, ilk SMS’i de kendisi göndermişti. Müge Anlı ile Tatlı Sert izleyicileri, bu çağrıya kayıtsız kalmadı ve projelere destek vermek konusunda adeta birbiriyle yarıştı. 304 bin TL bağış toplandı.

Toplanan bağışla 300 adet tekerlekli sandalye, 800 adet sevgi bohçası ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Ayrıca 30 adet Özel Eğitim Sınıfı açıldı. Bu sınıflardan ikisi İstanbul Eyüp’teki Şehit Öğretmenler İlkokulu ve Ortaokulu’nda yer alıyor. Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Kerem Kınık, atv Genel Müdürü Metin Ergen ve Müge Anlı dün sınıfların açılışında öğrencilerle bir araya geldi.

KIZILAY GENEL BAŞKANI KEREM KINIK, MÜGE ANLI’YA TEŞEKKÜR ETTİ
Kınık, sorumluluk duygusundan dolayı Müge Anlı’ya teşekkür etti, Anlı ise, “3 gün ve 20 dakikada bu kadar yüksek bağış toplandı. Kızılay, bağışları çok güzel değerlendirdi. Genel Müdürümüz Metin Ergen’in de büyük desteği oldu. Ramazan ayının ilk haftasında Kızılay’la birlikte bir yardım kampanyası daha yapmak istiyoruz,” diye konuştu. kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top