Anasayfa / Sağlık / Mucize! Şeker Hastalığını Bakın Nasıl Yendi!

Mucize! Şeker Hastalığını Bakın Nasıl Yendi!


Bilecik’te yaşayan mermer işçisi Devrim Serin, 2 yıldır günde toplam 60 km pedal çevirerek işine bisikletle girip geliyor.

sekeri yendi

“İnsanları mutsuz eden yaşlanmak değildir yıpranmaktır. Kendinizi zinde ve mutlu hissetmek istiyorsanız kesinlikle spor yapın” diyen Serin, bisiklete şeker hastası olduğu için başlamış.

devrim serin

Bilecik’in Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan ve Osmaneli ilçesinde bir mermer fabrikasında işçi olarak çalışan 40 yaşındaki Devrim Serin, her gün erken saatte kalkıyor, bisikletine binerek 30 km uzaktaki işine gitmek için yola çıkıyor. Kahvaltısını güzergah üzerinde belirlediği bir lokantada yapan Serin, burada mola veriyor ve dikten sonra yaklaşık 1, 5 saat süren bisiklet yolculuğundan sonra çalıştığı fabrikaya ulaşıyor. Dönüş yolu rampalı olduğu 2 saat sürüyor.

devrim serinn

‘ŞEKER HASTALIĞINI BİSİKLETLE YENDİM’
Serin, hastalığı nedeniyle bisiklete başladığını söylüyor: “Bisikletle sporuna başlamamın nedeni, şeker hastalığı. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda spikerin söylemiş olduğu bilgiler bana ışık tuttu. Spiker, tura katılan 170 sporcunun 30′u diyabet hastası olduğunu ve ilaç kullanmadıklarını, ayrıca ilaç kullanmayan her şeker hastasının devlete katkısını anlattı. Bundan etkilendim. Şeker hastalığı, tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş hastalığıdır. Tarım topluluğundayken her gün bedenen çalışıyorsunuz, harcadığınız enerji çok yüksek, aldığınız enerjiyi karşılayacak cinsten fakat sanayi toplumuna geçtikten sonra rahat ve konfordan dolayı insan bedeni hantallaşıyor. Ama aynı şekilde yeme alışkanlığına devam ediyorsunuz, aldığınız kalorinin fazlası size kilo ve artı rahatsızlık olarak dönüyor. Bisiklet sporunun birden fazla hastalığa iyi geldiğini öğrendim. Kanı koyulaştıran her şey insan bedenine zararlıdır. Kolesterol, şeker, stres, alkol ve diğer sebepler. Yaklaşık 2 yıldır, 30 kilometre uzaklıktaki çalıştığım fabrikaya, bisikletimle gidip geliyorum. Şu anda da hiç ilaç kullanmıyorum desem yeri var.”

DOĞRU BİLDİĞİNİZ İŞİ YAPARKEN…
Serin, bisikletle işe gidip gelmeye başladığında “Bu kadar yol gidilir mi? Başka bir çözümü yok mu?” gibi eleştiler de almış: “Beni eleştirenler, şu anda tebrik eder vaziyetteler. Doğru bildiğiniz işi yaparken, inatçı derecede kararlı olursanız ve kararı verirken de herkesin aklını kullanırsanız, bilgi alırsanız çok çabuk ilerlersiniz.”

Serin, “Bu spora başladığım ilk 30 gün ilaç kullandım. Daha sonra ara ara mevsimsel şartlardan dolayı bisiklet kullanmadığım günlerden kaynaklanan sıkıntıyı gidermek için 5-10 gün kadar kullandım. Onun haricinde bir sıkıntım yok. İnsanları mutsuz eden yaşlanmak değildir yıpranmaktır. Kendinizi zinde ve mutlu hissetmek istiyorsanız kesinlikle spor yapın” diyor. kaynak: haberahval
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top