Anasayfa / Gündem / Minik bebek aşı olduktan bir gün sonra…

Minik bebek aşı olduktan bir gün sonra…


Bursa’nın Gemlik ilçesinde, 2 aylık bir bebek aşı vurulduktan bir gün sonra hayatını kaybetti.

haber detay 219390_14_1

İkinci aydan itibaren bebeklere vurulan karma aşısını olan 2 aylık Melisa’nın, aşının akşamında hafif ateşlendiği ve sabah ise ailesi tarafından nefes alamadığının fark edildiği bildirildi.

Acılı anne Fatma Yurtlu, sabah erken saatte bebeğini emzirdiğini; ancak kocası Mahmut Yurtlu’nun işe giderken bebeğin kusmuş olduğunu fark ettiğini söyledi. Anne Yurtlu, minik Melisa’yı hemen Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini; fakat burada yapılan muayenede bebğinin öldüğünün anlaşıldığını anlattı.

Acılı aile, perşembe günü üç ayrı aşı olan iki aylık Melisa’nın fenalaşmasının aşıdan kaynaklandığını ileri sürdü. Yetkililer ise, aşının bebeğin bünyesine göre düzenlendiğini ve doğrudan ölüme sebebiyet verme ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi.

Polis ve nöbetçi savcının incelemesinin ardından Melisa Yurtlu’nun cansız bedeni kesin ölüm sebebinin anlaşılması ve toksikoloji ile kan testlerinin yapılması için Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. kaynak gazetevatanSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top