Anasayfa / Gündem / Mersin’de Kaybolan Genç Turistten Kahreden Haber!

Mersin’de Kaybolan Genç Turistten Kahreden Haber!


Silifke’de kayıp olan Hollandalı Joey Hoffman, Narlıkuyu Mahallesi’ndeki Kuruçay deresi içinde ölü olarak bulundu.

MERSİN’in Silifke İlçesi’ne bağlı Narlıkuyu’da 37 gün önce kayıplara karışan Hollandalı 22 yaşındaki Joey Hoffman’ın cesedi bir dere yatağında bulundu.

Sigortacı Joey Hoffman, Hollandalı arkadaşı 34 yaşındaki Björn Breukers ve Tarsuslu eşi 26 yaşındaki Derya Ün Breukers ile birlikte 8 Temmuz’da Narlıkuyu’da tatil yapmak ve arazi satın almak için bu bölgeye geldi. Dağlık alanda arazi bakan 3 arkadaştan, Derya ile eşi Björn Breukers iddiaya göre ayrılıp geldikleri yoldan dönüşe geçti. Hoffman ise, “Ben tırmanamam, aşağı yola doğru gideceğim” diyerek ayrıldı. O günden sonra da izine rastlanılmadı. Kayıp olan Joey Hoffman’dan haber alamayan ailesinden ağabeyi Robin Hoffman ve arkadaşları Angelo Durei ile Jaimy Gewald, Mersin’e geldi. Joey Hoffman, ağabeyi ile en son 8 Temmuz’da konuştuklarını belirtti.

ÖNCEDEN ARANAN BÖLGEDE BULUNDU

Mersin’de 37 günden bu yana 80 kişilik ekip tarafından aranan kayıp Hollandalı Joey Hoffman’ın cesedini, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 3 gün önce getirilen ve arama çalışmalarına katılan kadavra arama köpekleri ‘Endi’ ve ‘Obert’ buldu. Bugün saat 06.00’da bölgede kadavra arama köpekleri ile arama çalışmalarına başlayan ekipler, 08.00 sıralarında Joey Hoffman’ın cesedine daha önce arama yapıldığı belirtilen bölgede ulaştı. Kayalık ve sarp bölgedeki cesedin çürüdüğü ve Hoffman’ın kaybolduğu günlerde ölmüş olabileceği belirtildi.

Hoffman’ın cesedi ölüm nedeninin tam olarak belirlenebilmesi için bulunduğu yerdeki inceleme tamamlandıktan sonra otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna gönderilecek.

Cesedin bulunduğu bölgede Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesi devam ederken, cesetteki ilk muayenede bıcak ya da ateşli silah izine rastlanamadı.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, ilk incelemelere göre olayın cinayet olarak değerlendirilmediğini ancak soruşturmanın otopsi sonucuna göre şekilleneceğini belirtti.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top