Anasayfa / Magazin / Lüks Fransızlar Festivale Geliyor

Lüks Fransızlar Festivale Geliyor


Fransızlar Türkiye’de festival düzenlemeye hazırlanıyor…

haber detay 75415990

Chanel’den Dior’a, Hermes’ten Louis Vuitton’a ünlü Fransız markaları Ocak 2013’te Türkiye’de bir lüks festivali düzenlemeye hazırlanıyor. Festivalin açılışını Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricg ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yapacak.

Fransız lüks markaları temsil eden Comite Colbert adlı birliğin şemsiyesi altında 26 Fransız firması 16-22 Ocak tarihleri arasında İstanbul’daki İstinye Park Alışveriş Merkezi ve Nişantaşı’nda etkinliklere imza atacak. Giyim ve moda, kristal, yayıncılık, dekorasyon, fayans-porselen, otelcilik, gastronomi, gümüş ve bronz işleri, deri, altın-değerli taşlar, parfüm, bağcılık-şarap üretimi gibi farklı sektörlere mensup Comite Colbert, bu yılki festivali için Türkiye’yi seçti. Toplam cirosu 31 milyar euroyu aşan Bernardaud, Cartier, Chanel, Dior, Hermes, Lacoste ve Louis Vuitton gibi lüks Fransız markalarını çatısı altında buluşturan Comite Colbert, 16-22 Ocak tarihlerinde İstanbul’da Colbert Festivali için hazırlıklarını tamamladı.

Comite Colbert’in CEO’su Elisabeth Ponsolle des Portes, İstanbul için özel olarak hazırladıkları programı anlatmak üzere Fransa Büyükelçisi Laurent Bili’nin ev sahipliğinde dün Fransız Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Portes, “Bu ihracatta Türkiye’nin bugünkü payı yüzde 2. Diğer yandan, Türkiye’de bulunan lüks Fransız markalarının cirosu, son 5 yıl içinde yüzde 30’luk artış kaydetti. Günümüzde, Comite Colbert üyesi 40’a yakın Fransız markası Türkiye’de faaliyet gösteriyor ve çok yakında İstanbul’un iki yakasındaki yeni merkezlerde markalarımızın gelişiminin süreceğini öngörüyoruz” dedi.

Festivalle eşzamanlı olarak, İstanbul Modern’de ‘Modernlik, Fransa ve Türkiye’den Manzaralar’ başlıklı bir sergi de ziyarete açılacak. Comite Colbert’in ana sponsorluğunda düzenlenen, çağdaş Fransız ve Türk sanatçıların ortak yönlerini ve modernliğe yaklaşımlarını yansıtan sergi, 16 Ocak-16 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. kaynak gazetevatan
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top