Anasayfa / Teknoloji / Lexus RX450h: O yolda bir sporcu

Lexus RX450h: O yolda bir sporcu


Bu hafta size Lexus’un efsane SUV’u RX serisinden söz edeceğim…

haber detay h767467845365

Lexus bir süre önce Türkiye pazarına girdi ama ben sıkı bir fanatiği olduğum markanın otomobillerini, Türkiye pazarına girmeden önce geçen yaz bu köşede kaleme aldığım NX200 modeli ile tanıtmaya başladım.

Amacım, Türkiye’de pek de bilinmeyen markayı Türk otomobil severlerine bir nebze olsun tanıtmak.

“Sana mı kaldı kardeşim!” diyecek olursanız ona da bir şey diyemem ama ben otomobilleri anlatmayı seviyorum. Eski okurlar hatırlayacaktır, 1990’ların ilk yarısında Ferrari markası Türkiye’ye girmeden önce ve girerken de benzer bir şekilde markayı tanıtmayı her nedense kendime iş edinmiştim.

Gerçi şimdi sorsanız pişmanım derim.

Çünkü birkaç istisna dışında Türkiye’de Ferrari’yi Araplar gibi kullanıyoruz, Avrupalılar gibi değil. Hatta Araplar bile bizden daha fazla Ferrari’ye hak ettiği saygıyı gösteriyorlar. Her neyse, gelelim asıl meselemize.

Bu hafta size Lexus’un efsane SUV’u RX serisinden söz edeceğim. Özellikle SUV cenneti ABD’de lüks SUV segmentinde önemli bir paya sahip olan Lexus, RX serisini 1997 yılında satışa sundu.

Modelin lanse edilmesindeki amaç BMW ve Mercedes’in ABD’de üretmeye başladığı M ve X5 serilerine, lüks otomobil segmentinde sürekli dövdüğü rakiplerine, lüks SUV segmentinde de meydanı boş bırakmamaktı. Lexus bunda da başarılı oldu. RX serisi lansmanından itibaren ABD’de lüks SUV segmentinde tepeye yerleşti… daha fazlasını
haberturk‘te okuSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top