Anasayfa / Teknoloji / Lenovo Bileğe Takılabilen Akıllı Telefon Modeli Üretiyor

Lenovo Bileğe Takılabilen Akıllı Telefon Modeli Üretiyor


Teknoloji dünyasına son yıllarda atılan ancak bu kısa süre içinde oldukça önemli pazar dilimine sahip olmayı başaran Lenovo markası geliştirme aşamasında olduğu yeni ürünlerle piyasada büyük sükse yapacağa benziyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde yapılan Lenovo Tech World etkinliğinde katlanabilir telefon ve bileğe takılabilen telefon modelleri hakkında yaptığı açıklamalarla şirketin akıllı telefon piyasasındaki pasta dilimini arttırmayı ne kadar istediğinin göstergesi oldu.

haber detay h874664563

Teknolojik gelişmeler ışığında her gün ayrı bir yeniliğin çıkmasıyla beraber dev markalar spontan bir yarışın içine dahil olmuş ve piyasaya farklı özelliklerde geliştirilmiş akıllı telefon üretimleri yansıtılmıştı. Bu alanın lideri olarak sayabileceğimiz Samsung firması katlanabilir tablet ve telefon anlamında bir çok patent almış hatta bir süre önce kıvrılabilen ekranını duyurmuştu.

Samsung bu alanda çalışmalarına devam ederken Çin merkezli Lenovo markasından yeni bir taka geldi. Bir çok ürün tanıtımının yapıldığı Lenovo Tech World etkinliğinde katlanabilir tablet ve akıllı telefonla birlikte bileğe takılabilecek özellikte bir telefonun ilk sinyalleri verildi bile.
haber detay h6874518867
2 GB RAM ve 16 GB hafıza alanı ile üretilmesi beklenen ürün şuan için prototip aşamasında. Şuan için maliyetinin 1000 dolar seviyelerinde olduğu belirtilen katlanabilir tablet için ilerleyen dönemlerde yeni teknolojik gelişmelerle bu maliyetin yarı yarıya düşürülmesi bekleniyor.

Etkinlikte tanıtımı yapılan bir diğer model olan bileğe takılabilen telefon modeli ise günümüz teknolojisindeki telefonlardan daha ince ve daha küçük bir ekrana sahip olarak üretilecek. Katlanabilir özelliği ile bileğe takılabilecek olan bu telefonu üretmek o kadar kolay olmayacak gibi duruyor. Çünkü bu şekilde bir telefon üretebilmek için telefon bünyesinde bulunan ana kart, işlemci ve bataryanın da esneklik özelliği bulunması gerekiyor. Lenovo yetkilileri bileğe takılabilen telefonun seri üretimi için 2-3 yıla daha ihtiyaçları olduklarını belirttiler.

Ne zaman nasıl yapılır bilemeyeceğiz ama özellikle bileğe takılabilen telefon kullanım ve taşıma kolaylığı yönünden gelecek teknolojide oldukça önemli bir yere sahip olacağı kanısındayız. Teknoloji Vakti olarak biz de bu alandaki gelişmeleri sizlere anında ulaştırmayı amaç ediniyoruz.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top