Anasayfa / Magazin / Leman Sam’ın sözleri sosyal medyayı salladı

Leman Sam’ın sözleri sosyal medyayı salladı


CNNTürk’de Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular programına katılan ünlü sanatçı Leman Sam’ın ‘Müslümanlık’ ile ilgili sözleri sosyal medyayı salladı…

haber detay 49367381

Enver Aysever’le ‘Aykırı Sorular’ programına katılan Leman Sam programdaki açıklamalarıyla sosyal medyaya damgasını vurdu.

HERKES MÜSLÜMAN AMA VİCDANSIZLIK HAD SAFHADA

Gündeme ilişkin konuların değerlendirildiği programda, dindar biri olmadığını belirten Leman Sam, herkesi inancına saygı duyduğunu belirtti.

Bu zamana kadar dinler üzerine çeşitli araştırmalar yaptığını belirten Sam: “Ben dindar bir insanım. Burası bir Müslüman ülkesi. % 99.99 Müslüman. Müslümanlıkta vicdansızlık olmadığını düşünüyorum. İktidar çok Müslüman, halk çok Müslüman, bürokratlar çok Müslüman. Bu ülkede herkes Müslüman. Fakat bir zalimlik var. Çocuğa olan şiddet, hayvanlara şiddet, cezaevinde şiddet, kadınlara şiddet… Çocuğa tecavüz ediyor cezaevinde. Sorsan o da Müslüman. Müslümanlıkta vicdansızlık yoktur. Bu ülkenin birçoğu Müslüman ama vicdansızlık had safhada. Bir yasa çıkacak, sokak hayvanlarının itlafı ile ilgili. O yasa çıkarsa hükümetin vicdanı olduğunu söyleyemeyiz…” sözleriyle Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girdi.

ŞEVVAL SAM DA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Daha önce Leman Sam’ın kızı Şevval Sam ‘Başörtüsü tekstil malzemesidir’ diyerek tepki çekmişti. Bu konu sosyal medyada günlerce tartışılmış ve Şevval Sam’a yönelik ağır eleştirilerde bulunulmuştu. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top