Anasayfa / Gündem / Kubilay Anısına Bunu Yapacaklar…

Kubilay Anısına Bunu Yapacaklar…


İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay anısına düzenlenen “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” bu yıl da Türkiye’nin en başarılı atletlerini bir araya getirecek. Koşunun kayıtları 22 Aralık gününe kadar Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu’na yapılabilecek.

haber detay h58323898777_2

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Aralık 1930 günü Menemen ilçesinde meydana gelen kanlı ayaklanmada Cumhuriyet karşıtı güçler tarafından şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay’ı bu acı olayın 84. yıl dönümünde de anıyor. Her yıl düzenlenen anma etkinliklerine “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” ile katkı koyan Büyükşehir Belediyesi, 23 Aralık sabahı bu spor organizasyonunun 8’incisini gerçekleştirecek.

Türkiye’nin en başarılı atletlerinin katılımıyla her yıl büyük çekişmeye sahne olan 10 bin metrelik koşunun startı saat 08.00’de verilecek. Çanakkale asfaltından başlayacak “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde sona erecek.

haber detay 317346430_2

Yarışmanın sporcu kayıtları 22 Aralık Pazartesi gününe kadar Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu’nda yapılacak. Büyük erkekler, büyük kadınlar ve genç erkekler, genç kadınlar olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleştirilecek koşuda ilk 10’a giren yarışmacılara para ödülü verilecek. Tüm sporculara verilecek toplam ödül miktarı ise 40 bin TL olacak. kaynak stargazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top