Anasayfa / Gündem / Kızının cesediyle kilometrelerce yürüdü

Kızının cesediyle kilometrelerce yürüdü


Batan kaçak botunda 1 çocuk öldü

haber detay h2015124358_5

İZMİR’in Dikili İlçesi’nden Ege Denizi’ne açılarak yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye çalışan kaçakların içinde bulunduğu lastik bot battı. 1 çocuğun cesedi bulunurken, denizde arama kurtarma çalışması başlatıldı. Olaydan kurtulan kaçaklar, botu Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin batırdığını öne sürdü.

Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek üzere Dikili’nin Salihleraltı Dombay Mevkii’nden bu sabah denize açılan içinde 50 Afgan’ın bulunduğu lastik bot, uluslararası sularda battı. Can yelekleri giymiş olan grup dalgaların da yardımıyla yüzerek sahile dönebildi.

KIZININ CENAZESİYLE KİLOMETRELERCE YÜRÜDÜ
haber detay h14122015124358_9
Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu topluluğun bir kısmı, 5 kilometre yürüyerek Balıkesir’in Ayvalık Altınova Mahallesi Öğretmenler Sitesi’ne ulaştı. Grubu fark eden jandarma, yakaladı. 5 kişilik ailede anne 45 yaşındaki Huzra Maghsoudi’un, kucağında battaniyeye sarılı kızı 10 yaşındaki Nergis Maghsoudi’nin cenazesini taşıdığı anlaşıldı.

KORKUNÇ İDDİA
haber detay h22015124358_7
Baba 45 yaşındaki Sefar Maghsoudi ile biri 17 diğeri 14 yaşında ve diğer her ikisinin de adı Mustafa olan çiftin iki oğlunun bitkin olduğu görüldü. Kilometrelerce çocuğunun cesedini taşıyan aile, içinde bulundukları botun Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince batırıldığını öne sürdü. Kalabalık bir grup ile karaya ulaşmayı başardıklarını diğerlerinin çevreye dağıldığını söyledi.

ARAMA KURTARMA BAŞLATILDI
haber detay h4122015124358_6
Kaçakların botunun battığını öğrenen ve grup içindeki 10 yaşındaki Nergis Maghsoudi adlı bir çocuğun cesedini gören jandarma, harekete geçti. Kaçakların botunun battığı bölge, Sahil Güvenlik ekiplerine bildirildi. Sahil Güvenlik ekipleri karadan ve denizden arama kurtarma çalışması başlattı. Çocuğun cenazesi ve yakalanan kaçaklar, Dikili’ye götürüldü. Bölgede arama çalışmaları sürüyor. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top