Anasayfa / Gündem / Köpeği bilerek ezen sürücü bulundu

Köpeği bilerek ezen sürücü bulundu


Antalya’da yol kenarında bulunan köpeği aracıyla kasıtlı olarak ezip kaçan sürücü bulundu. Sürücü Erhan Kozan’a ”trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” ve ”köpeği öldürmek” suçlarından işlem yapıldı. DHA’ya konuşan Kozan, “İstenmeyen bir olaydı. Vicdan azabım bana yeter” ifadesini kullandı.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir sürücü yol kenarındaki iki köpeğin üzerine aracını sürüp, birini ezerek öldürdükten sonra kaçmıştı.

Polis, 07 JH 433 plakalı aracın sahibi ve sürücüsü Erhan Kozan’a ulaştı. Zanlı, ifadesinde herhangi bir kastı olmadığını, 50 metre ileride durduğunu ancak köpeği görmediğini iddia etti.

Sürücüye ”trafik güvenliğini tehlikeye sokmak”tan işlem yapıldı. Bu, sürücünün, 95 ila 206 lira arasında para cezası alması anlamına geliyor.


Erhan Kozan’a, ”köpeği öldürmek” suçundan da Hayvanları Koruma Kanunu gereğince işlem yapıldı.

O SÜRÜCÜ KONUŞTU
Erhan Kozan, polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kozan, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, olayın tamamen kaza olduğunu söyledi.

”VİCDAN AZABIM BANA YETER”
Kozan şu ifadeleri kullandı:

“İstenmeyen bir olaydı. Vicdan azabım bana yeter. Çoluk çocuğumun yüzüne bakamaz oldum. Ben pişmanım diyorum ama kimi inandırabilirim? Kanunun bana verebileceği ceza nedir ki? Allah katında bundan daha büyük bir günah olamaz. Ben de pişmanım. Konuşacak başka bir şey yok. Polise ifademi verdim. Dikkatsiz bir sürücü olarak cezamı çekmeye hazırım. Kanunun vereceği cezanın ne önemi var? Yaşayan bir yaratık, bu karınca da olabilir, benim yüzümden öldü. Affım için Allah’a yalvarıyorum.”

Lise mezunu ve evli olan sürücü Kozan’ın işçi olarak bir şirkette çalıştığı öğrenildi. kaynak ntv
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top