Anasayfa / Gündem / Kocaeli’deki cinayet davasında yeni gelişme

Kocaeli’deki cinayet davasında yeni gelişme


İzmit’te, elleri bileklerinden kesilmiş ve ağzı bantlanmış bulunan 21 yaşındaki Nuran Dutlu’yu öldürdükleri iddiasıyla açılan davada 2’si tutuklu 8 sanığın yargılanmasına devam edildi.
1293591_620x410

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde geçen yıl tarlada elleri bileklerinden kesilmiş ve ağzı bantlanmış bulunan Nuran Dutlu’yu öldürdükleri iddiasıyla görülen davada 2’si tutuklu 8 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Muhammet Yıldız ve kız arkadaşı Sertaç Özer ile Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş’ün yanı sıra tarafların avukatları katıldı.

Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Sanıklar Özer ve Yıldız’ın avukatları, müvekkillerinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Cumhuriyet Savcısı Canfer Can ise isnat edilen suçun niteliği ve mevcut delil durumu dikkate alındığında sanıkların tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkeme heyeti, Yıldız ve Özer’in tutukluluk halinin devamı, tanık Cemal Duman’ın ifadesinin alınması için İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesine yazı yazılmasını kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.

“ÇOCUĞUMUN KANI YERDE KALMASIN”
Anne Görmüş, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, adaletin yerini bulmasını istediklerini belirterek, sorumluların en ağır cezayı almasını talep etti. Görmüş, “Çocuğumun kanı yerde kalmasın yeter ki.” dedi.

OLAY
İzmit ilçesinde 22 Ocak 2015’te, bir tarlada elleri bileklerinden kesilmiş, ağzı bantlanmış kadın cesedi bulunmuştu. Anne Hediye Görmüş, sağ ayak topuğundaki doğum lekesi ve dövmesinden kayıp kızı Nuran Dutlu’yu teşhis etmişti.

Cinayetin ardından Muhammet Yıldız ve kız arkadaşı Sertaç Özer tutuklanmış, 6 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. kaynak haberturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top