Anasayfa / Sağlık / “Ölmek istemiyorum”

“Ölmek istemiyorum”


KOCAELİ’nin Derince İlçesi’nde oturan ve bir bacağı felçli olan 46 yaşındaki Fatma Kaşdaş’ın 10 yıldan bu yana mücadele ettiği cilt kanseri kronikleşerek vücuduna yayıldı. Yaklaşık 50 bin TL tutan tedavisi için yardım isteyen Kaşdaş, “Ölmek istemiyorum. Kurtarın beni” dedi.

Fatma Kaşdaş

Derince İlçesi Yenikent Mahallesi’nde sol ayağı felçli olduğu için yürümekte güçlük çeken, yüzde 85 özürlü raporu bulunan Fatma Kaşdaş’ın rahatsızlığı 10 yıl önce başladı. Sağ ayağında yara beliren ve daha sonra da kronikleşen Fatma Kaşdaş tedavi olmak için gittiği İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’nde cilt kanseri olduğunu öğrendi. Ayağından ameliyat olan Fatma Kaşdaş’a yaranın daha hızlı iyileşmesi için doktor tarafından ‘Flucin kremi’ tedavisi uygulandı. Krem nedeniyle vücudunda alerji oluşan Kaşdaş, iyileşemeden hastaneden taburcu edildiğini öne sürdü.

“50 BİN LİRA İSTEDİLER”

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Araştırma Hastanesi’ne giden ve burada yapılan tedavi sonucunda ayağının kesilmesi gerektiğini bildirdiklerini söyleyen Fatma Kaşdaş, şunları anlattı: “Üniversite hastanesinde tedavi oldum. Kanserin kemiğe sıçradığı ve kesilmesi gerektiğini söylediler. Kabul etmeyerek İstanbul Şişli’de bir onkoloji ve ortopedi tümör uzmanı bir doktor buldum. Beni kurtaracaklarını söyleyerek plastik cerrah, mikro cerrah ile operasyon yapacaklarını söylediler. Bundan dolayı benden 50 bin lira istediler. Ben o parayı ödeyecek güçte değililm. Hayırsever biri veya bir yetkili yardım ederse ancak böyle ameliyat olabilirim.”

“KANSER VUCUDUMA YAYILMIŞ”

Gebze İlçesi’nde özel bir hastaneden tedavi için kendisine yardımcı olduklarını söyleyen Fatma Kaşdaş konuşmasına söyle devam etti: “Beni tedavi edeceklerini öğrenince dünyalar benim oldu. Özel bir ambülansla beni hastaneye götürdüler. Ayağımı temizleyeceklerini ve beni bu dertten kurtaracaklarını söylediler. Ultrason çektiklerinde kanserin vücuduma yayıldığını tespit ettiler. Bu yüzden ameliyat edemeyeceklerini söyleyince bu sefer dünya başıma yıkıldı.”

“ÖLMEK İSTEMİYORUM”

Kanserin vücuduna yayılmasına rağmen tedavi olmak istediğini söyleyen Kaşdaş, “Devlet Hastanelerinde ayağımı kesmek istiyorlar. Ben ayağım kesilmeden tedavi olmak istiyorum. Hayırseverler veya özel hastanelerin bana sahip çıkmasını istiyorum. 16 yaşında lise öğrencisi oğlum var. Hayata tutunup ona bakmak istiyorum. Ölmek istemiyorum ve lütfen kurtarın beni” dedi. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top