Anasayfa / Gündem / Kızlarını Vermeyen Aileyi Öldüresiye Dövdü

Kızlarını Vermeyen Aileyi Öldüresiye Dövdü


Vanlı Ahmet – Ayşe Akbulut çifti, 18 yaşındaki kızlarıyla evlenmek isteyen M.A ve akrabaları tarafından yayladaki çadırda öldüresiye dövüldü. Aile, yetkililerden yardım istedi.

haber detay h76867846458535685_o

Vanlı Ahmet (65) – Ayşe Akbulut (68) çifti, 18 yaşındaki kızlarıyla evlenmek isteyen M.A (45) ve akrabaları tarafından yayladaki çadırda öldüresiye dövüldüklerini iddia etti. Tehdit edildiğini belirten Akbulut, yetkililerden yardım istedi. Yaşlı çifti kürekle dövdükleri öne sürülenlerden M.T.(38), jandarmaya verdiği ifadede, Ahmet Akbulut’un yolu kesip kendilerine küfrettiği için tartışma çıktığını ileri sürdü.

45 YAŞINDA, 18 YAŞINDAKİ KIZA TALİP OLDU
Gürpınar ilçesi Yolaşan Köyü’nde 4 yıl önce eşi vefat eden M.A. (45), Ahmet ve Ayşe Akbulut’un 18 yaşındaki kızları G.A’ya talip oldu. G.A, babasına, “Eğer beni verirsen ‘babam zorla verdi’ der mektup bırakıp intihar ederim.” dedi. Bunun üzerine baba Ahmet Akbulut kızını vermedi. Aradan geçen 4 yılda M.A (45) başka biriyle evlendi. 18 yaşındaki G.A da başka biriyle evlendi. Akbulut ailesinin iddiasına göre, kız isteme olayından sonra iki ailenin arasında husumet başladı.
haber detay h8535685_o
“KIZIMI VERMEYİNCE BENİ TEHDİT ETTİLER”
O günden sonra köyden dışlandıklarını ve husumet başladığını söyleyen Akbulut, “45 yaşındaki bir adamın hanımı vefat etti. Bu adam ve akrabaları 1 ay sonra köye gelip benim 18 yaşındaki kızımı istediler. Kızım bana, ‘baba eğer beni verirsen ben bir kağıda babam beni zorla verdi diye yazarım, sorumlum babamdır der intihar ederim’ dedi. Ben kızımı vermedim. Kızımı vermeyince beni tehdit ettiler. Bu köyde duramazsın, çıkacaksın dediler. İstanbul’da oturan oğlum köye taziyeye geldi.

“5 KİŞİ OĞLUMUN YOLUNU KESTİ, OĞLUM DAYAKTAN BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ”
Bunlar 5 kişi oğlumun yolunu kestiler, dövdüler. Oğlum beyin kanaması geçirdi. Van’daki hastane İstanbul’a havale etti. Burada ameliyat oldu. Hala beyninde su var. Aradan 4 sene geçti, bu insanlar bizden vazgeçmediler. Gittiler meralarımızda hayvan otlattılar. Otumuzu yaktılar. Ahırlarımızı yıktılar.” şeklinde konuştu.

“KÜREKLE BİZİ DARP ETTİLER”
Akbulut, yaklaşık 2 hafta önce yayladaki çadırda meydana gelen olayı şöyle anlattı: “Sabah saatlerinde ben, torunum ve hanımım çadırda yatıyorduk. Kızım, silahlı 3 kişinin çadıra doğru geldiğini söyledi. Çobanlardır dedim. Ali ve Mustafa olduklarını söyledi. Bunlar çadıra yaklaşırken 3 el ateş ettiler. Küreklerimiz çadırın üstündeydi. Kürekle önce bana vurdular yere düştüm. Hanımım kendini benim üzerime attı. Ona da vurdular. İkimizi darp ettiler. Bizim çadırın altına inince Ali, ağabeyine telefon açtı. ‘Bunların işini hallettik, gelmenize lüzum yok’ dedi.”

“BİZİM KAN KAYBINDAN ÖLMEMİZ İÇİN AMBULANSIN YOLUNU KESTİLER”
Olaydan sonra 112’yi aradığını kaydeden Akbulut, “Ambulans geliyor. Yaylaya çıkmak üzereyken ambulansın yolunu kesiyorlar. 2,5 saat orada bekliyor, bırakmıyorlar. Ambulanstaki görevliler korktukları için karakola telefon açmışlar. Köylüler de bizim o halimizi gördü. Korktuklarından gidip kimse ifade vermiyor. Devlet bu insanları ifadeye zorla götürürse konuşurlar. Bizim kan kaybetmemiz, ölmemiz için ambulansı bırakmadılar.” diye konuştu.

“EŞİMİN GÖZ KEMİKLERİ KIRILDI, BİZ NEREYE GİDECEĞİZ”
Kendilerine ateş eden ve darp eden kişinin fotoğrafını gösteren Akbulut, şöyle devam etti: “Ali ifadesinde demiş ki, ben ve hanımım onların yolunu kesmişiz. Ali, bu silahla bize 3 el ateş etti. Dayısı da demiş ki, Ali sonradan gelmiş kavgada araya girmiş. Peki bize kim vurdu? Kim bizi bu hale koydu? Hanımımın göz kemikleri kırıldı, onları çıkarıp platin taktılar. Hanımın gözü tam görmüyor. Biz nereye gideceğiz? Bizi tehdit ediyorlar. Köydeki oğlumun kızları var. Kızlarınızı alacağız diyorlar. Köyden çıkın diyorlar. Kanun yok mu, nizam yok mu? İçişleri Bakanı’na gideceğim. Cumhurbaşkanı’na çıkacağım. Bunların hepsini söyleyeceğim.”

Bu arada, yaşlı çifti kürekle dövdükleri iddia edilenlerden M.T.(38), jandarmaya verdiği ifadede, Ahmet Akbulut’un yolu kesip kendilerine küfrettiği için tartışma çıktığını ileri sürdü. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top