Anasayfa / Gündem / “Kızımın hastalığını öğrenmek istiyorum”

“Kızımın hastalığını öğrenmek istiyorum”


MANİSA’da oturan Yaraş çiftinin yüksek ateş ve vücudunda oluşan yaralar nedeniyle henüz 47 günlükken hastanelere götürdüğü 4 yaşına gelen kızı Ayşe’ye bir türlü teşhis konulamadı.

Anne Elif Yaraş, “Hastalık var ama ne olduğunu bilmiyoruz. 4 yıldır hastanelerdeyiz. ‘Lösemi’, ‘Metabolizma hastası’ dediler ama hiçbiri doğru çıkmadı. Kızımın hastalığını öğrenmek istiyorum” dedi.

Merkez Yunusemre İlçesi’nde fabrika işçisi Seyfettin Yaraş ve ev kadını Elif Yaraş’ın 3 çocuğundan en küçüğü 4 yaşındaki Ayşe Yaraş, doğumundan bu yana teşhis edilemeyen hastalığıyla mücadele ediyor. Sürekli ateşi 41 dereceye yükselen ve vücudunda yaralar çıkan Ayşe Yaraş, henüz 47 günlükken yüksek ataşe şikayetiyle hastaneye götürüldü. O günden bu yana hiçbir iyileşme görülmedi. Ayın büyük bölümünü hastanede geçiren küçük kızın ailesi perişan oldu.
haber-detay-h754681074810468

“HALA BİR TANI YOK”
Kızının hasta olduğunu ancak, ne hastası olduklarını bilmediklerini belirten anne Ayşe Yaraş, yaşadıklarını anlattı. 4 yıldır hastaneden çıkamadıklarını söyleyen anne Elif Yaraş, şöyle dedi:

“47 günlükken bir anda ateş, öksürük başladı. Çocuk hastanesine götürdüğümde doktor ateşinin çok yüksek olduğunu ve kanında enfeksiyon olduğunu söyledi. Antibiyotik tedavisi gördü, 15 gün sonra yine rahatsızlandı. Celal Bayar Üniversitesi Hafta Sultan Hastanesi’ne götürdüm. Bu sefer dalak, karaciğer büyümesi var dediler. Orada ‘metabolizma hastası’ dediler. Ben de daha sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürdüm, 2 yıl orada yattık. Orada ‘metabolizma hastası olmadığını’ söylediler. Kan alındı, kanlar yurtdışına tahlile gönderildi. Hala bir tanısı yok. Çok kötü ateşleniyor. 40-41 dereceye çıkıyor. Bitmek bilmeyen ateşleri var. Bu hastalık hem yürümesini hem de konuşmasını geciktirdi.”
haber-detay-h5480535040148108078_2

ARTIK TEŞHİS KONULMASINI İSTİYOR
Kızına lösemi teşhisi bile konulduğuna ancak, başka bir doktora gittiklerinde lösemi hastası olmadığını öğrendiklerini annlatan Elif Yaraş, her gittikleri hastanede başka bir tanı konulduğunu anlattı. Maddi durumlarının iyi olmadığını ve eşinin fabrika işçisi olduğunu söyleyen Elif Yaraş, kızının daha iyi bir hastanede tedavi edilmesini ve hastalığının teşhis edilmesini istedi. Elif Yaraş, şöyle dedi:

“Ben daha iyi hastanelere götürüp çocuğumun hastalığına teşhis konulmasını istiyorum. En azından teşhisi konulsun. Bu hastalık daha önce eşim ve görümcemde görülmüş. Hastalık var ama teşhis yok. Daha önce ‘lösemi’, ‘Enfeksiyonla ilgili’ dediler. Ancak yapılan tahlillerde hiçbir şey çıkmıyordu. Her gittiğimizde bir tanı koydular, sonra vazgeçtiler. Ama çocuğum hala hasta. Vücudunda yaralar çıkıyor.” kaynak sozcu
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top