Anasayfa / Sağlık / Kilo Vermenin 10 Sıra Dışı Yolu!

Kilo Vermenin 10 Sıra Dışı Yolu!


Hayatınıza katacağınız basit, küçük değişiklikler sayesinde göreceksiniz, kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşmış olacaksınız.

zayiflama yontemi

İşte kilo vermenizim sağlayacak şaşırtıcı yöntemler.

Sabahınızı tatlandırın
2012 yılında Tel Aviv Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, içinde tatlı yiyecekler barındıran geniş bir kahvaltı yapanların, sekiz aylık sürede, onlarla aynı kalori diyetini yapıp daha kısıtlı ve düşük karbonhidratlı kahvaltı edenlere göre 17 kilo daha fazla verdikleri görüldü.

Hedefinizi hatırlayın
İdeal kilonuza uygun bedende bir kıyafet alın ve onu yatak odanıza, kilo verme hedefinizi hatırlatıcı bir araç olarak asın.

Reklamları geçin
Televizyonda gördüğünüz yiyecek reklamlarını hızla geçin. California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, yüksek kalorili yiyecek görüntülerinin, beyindeki iştah kontrol merkezini uyardığı ve açlığı tetiklediği tespit edildi.

Yumruk sıkın
Bir yiyeceğe karşı aşırı yeme ihtiyacı duyduğunuzda yumruğunuzu sıkın. Yapılan bir çalışmaya göre, insanlar en az 30 saniye boyunca kaslarını sıktıklarında, dürtülerini daha iyi kontrol etmeyi başarıyorlar. Denemekte fayda var!

Tabak boyutunu küçültün
Aileniz ne yiyorsa siz de onu yiyin ama kendiniz için çocuk tabağı seçin. Küçük tabağa koyduğunuz yiyecek miktarıyla gözünüzü doyurmanız, böylece daha az yemeniz mümkün.

Ekmeğe zeytinyağı sürün
2003 yılında International Journal of Obesity’de yayımlanan makaleye göre, kahvaltıda ekmeğinize katı yağ ya da tereyağındansa zeytinyağı sürmeniz, yüzde 23 daha az ekmek yemenizi, yüzde 16 daha az kalori almanızı sağlar.

Yeni vücudunuzu hayal edin
Vücudunuzun forma girmiş halini gözünüzde canlandırın. Yeme kriziniz geldiğinde resmi düşünün. Bu sayede beyniniz yeme ihtiyacıyla görsel arasında yer değişikliği yapar.

Erkenden harekete geçin
Sabah sporu yapın. Brigham Young University araştırmacıları 2012 yılında yaptıkları bir çalışmada, sabah saatlerinde 45 dakika kadar süren orta kuvvetliden güçlüye giden egzersizin yeme motivasyonunu düşürdüğünü ortaya çıkardı.

Elmanın kabuğunu soymayın
Elmayı kabuğuyla birlikte yiyin. Iowa Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre, elmanın kabuğu; kas sayısını, sağlıklı ve kalori yakmayı sağlayan kahverengi yağları artırır.

Kendi dikkatinizi dağıtın
Yemek krizi genelde 10 dakika içinde geçer. Bu süreyi başarılı atlatabilmek için kendinizi yürüyüş, bir arkadaşla konuşmak, meditasyon yapmak, tırnaklarınıza oje sürmek, temizlik yapmak, hatta seks yapmak gibi bir işe verin. kaynak: mynetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top