Anasayfa / Gündem / Kaybolan iki kadının cesedine ulaşıldı

Kaybolan iki kadının cesedine ulaşıldı


ANTALYA açıklarında tur teknesinin batmasından sonra kaybolan 1’İ yabancı uyruklu 2 kişinin bulunması için deniz polisi sabah erken saatlerde arama- kurtarma çalışmalarına başladı. Kaybolan 2 yolcudan 35 yaşındaki Serap Çelik’in cesedi batan teknenin mutfak bölümünde, Lübnanlı turist Samira Frayha’nın cesedinin ise makine dairesinde bulundu. Frayha’nın üzerinde can yeleği bulunmadığı görüldü.

Kaleiçi’ndeki Yat Limanı’ndan dün akşam yolcularıyla ayrılan 28 metre uzunluğundaki ‘Kurt-C’ adlı gezinti teknesi, Konyaaltı Plajı açıklarında su almaya başladı. Kuvvetli yağmur ve rüzgarın da etkisiyle yan yatan teknedekileri kurtarmak üzere deniz polisi, Sahil Güvenlik ekipleri ile bölgedeki diğer tur tekneleri bölgeye hareket etti.

Yan yatan teknedeki 84 yolcu kurtarılarak Kaleiçi Yat Limanı’na getirildi. Teknede bulunanlardan 1’i yabancı, 2 kişi kayboldu. Kazazedelerin kurtarılması ardından tekne sulara gömüldü. Deniz polisi, yaklaşık 45 metre derinliğe inen teknede kalan kimse olup olmadığını belirlemek üzere çalışma yaptı.
haber detay h856404685461506

POLİS MEMURUNUN EŞİ
Havanın kararması ve bölgedeki yüksek dalgalar nedeniyle dün ara verilen arama çalışmaları bugün saat 07.00’de yeniden başlatırlırken, kayıp yolculardan birinin Serap Çelik olduğu belirlendi. Arama çalışmalarını, olay yerine gelen Serap Çelik’in polis memuru eşi Ramazan Çelik de izledi. 2 çocuk babası Ramazan Çelik, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalara, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri de helikopterle destek verdi.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada ise Kaleiçi Yat Limanı’ndan kalkan ve tur bitiminde dönüş yapan gezinti teknesinin ani gelişen fırtına nedeniyle Kaleiçi önlerinde saat 17.15’te alabora olduğu belirtildi. Teknedeki 86 kişiden 84’ünün Sahil Güvenlik ve İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube ekipleri ile çevredeki tekneler tarafından tahliye edildiğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tahliye edilen kazazedelerden 38’i hastanelere sevk edilmiş ve 36’sı taburcu edilmiştir. 2 kazazede halihazırda gözlem altında tutulmakta olup sağlık durumları iyidir. Kayıp olan 2 kişinin arama çalışmalarına devam edilmektedir. Günün ilk saatlerinden itibaren Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı koordinesinde Sahil Güvenlik ve İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Dalış ekipleri tarafından arama çalışmaları denizaltına ve üstünde başlatıldı.”

İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen tekne kaptanı A.T.’nin işlemlerinin ise sürdüğü kaydedildi.
haber detay h04685046565

SERAP ÇELİK’İN CESEDİ TEKNEDE BULUNDU
Denizin 45 metre derinliğine batan tur teknesine dalış yapan dalgıçlar, kayıp iki kişiden Serap Çelik’in cesedini teknenin mutfak bölümünde buldu. Karaya çıkarılan Serap Çelik’in cesedi, ambulansla morga götürüldü. Çelik’in üzerinde is can yeleği bulunduğu, başını bir yere çarptığı tahmin ediliyor.

LÜBNANLI TURiSTİN CESEDİ DE TEKNEDE BULUNDU
Teknenin, dönüş yolunda ani gelişen fırtına nedeniyle alabora olması sonucu kaybolan 2 yolcudan 35 yaşındaki Serap Çelik’in ardından Lübnanlı turist Samira Frayha’nın da cesedi bulundu. Samira Frayha’nın cesedi, teknenin makine dairesinde bulundu. Frayha’nın üzerinde can yeleği bulunmadığı görüldü.
haber detay h68540663

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Dün saat 11.00 sıralarında 3 mürettebat ve 83 yolcu olmak üzere toplam 86 kişi ile Kaleiçi yat limanından yemekli tur için ayrılan tekne aynı gün saat 16.50 sıralarında Konyaaltı açıklarında yat limanından yaklaşık 2 kilometre açıkta alabora olmuş olup, kurtarma çalışmaları sonucu 84 kişi kurtarılmıştır. Kurtarılan 84 kişiden 76’sının ifadeleri alınmış olup, 8 kişinin ifadesinin alınma işlemleri Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü’nde devam etmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında ise, “Tekne bulunduğu yerde yaklaşık 45 metrelik derinliğe batmış durumdadır. Tekne kaptanı A.T., teknede çalışan S.K. ve A.K. ile tekne sahibi H.K. isimli toplam 4 şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca verilen talimat üzerine gözaltına alınmışlardır. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top