Anasayfa / Gündem / Kayıp garsonun cesedi böyle getirildi!

Kayıp garsonun cesedi böyle getirildi!


İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında, uyudukları dubanın halatlarının koparak denize sürüklenmesi sonucu kaybolan iki garsondan Serdar Yalçın’ın Sisam Adası açıklarında bulunan cesedi, Kuşadası ilçesine getirildi.

Maddi imkansızlıklardan dolayı cenazenin Türkiye’ye getirilmesi için istenen parayı ödeyemeyen ailenin dramını gündeme taşıyan Anadolu Ajansının haberinin ardından Kuşadası ve Keşan Kaymakamlığı devreye girdi.

Yunanistan’daki cenaze işlemleri için 4 bin avronun bin 300 avrosu ailece, kalan kısmı da Kuşadası Kaymakamlığınca ödendi.
haber detay h8749647394769

İşlemlerin ardından cenaze Kuşadası Meander Turizm Feribotu ile Kuşadası’na getirilerek aileye teslim edildi. Keşan Belediyesince tahsis edilen cenaze aracı ile teslim alınan Serdar Yalçın’ın cenazesi, gerekli işlemlerin yapılması için Kuşadası Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yalçın’ın dayısı Salim Sağdan, cenazenin kendilerine ulaşmasına emeği geçenlere minnettar olduklarını ifade ederek, “Cenazemizi teslim aldık. Üzüntülüyüz. Allah razı olsun tüm yetkililerden ve siz basın mensuplarından. Bizi bir gün olsun yalnız bırakmadılar.” diye konuştu.

Günlerce Yunanistan’dan cenazeyi almak için uğraştıklarını belirten amca Faruk Yalçın, “Yunan makamları, orada bize çok zorluk gösterdiler. Cenazemizi teslim almaktaki işlemler ve çalışmalar, çok zayıf ve zorlu geçti. Buradaki Türk makamlarının hepsinden Allah razı olsun.” dedi.

Yalçın’ın cenazesi, işlemlerin ardından memleketi Keşan’a gönderilecek. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Mustafa Yalçın ise gözyaşı döktü.

Çeşme Alaçatı’da garsonluk yaptıkları işletmedeki mesailerinin ardından sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinde uyuyakalan iki garson, 8 Temmuz’da sabaha karşı şiddetini artıran rüzgarın etkisiyle halatları kopan dubayla açığa sürüklenerek kayboldu.

Devam eden arama çalışmalarının ardından 15 Temmuz günü Serdar Yalçın’ın cesedi, Sisam Adası açıklarındaki bir başka adada bulundu.

Yalçın’ın cenazesini maddi imkansızlıklardan dolayı alamayan yakınları, kalacak yerleri olmadığı için bir süre parkta yattı. Anadolu Ajansının bu durumu gündeme taşımasının ardından, aileye kaymakamlıkça kalacak yer tahsis edildi.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top