Anasayfa / Gündem / Kaybolan uçaktan acı haber geldi

Kaybolan uçaktan acı haber geldi


Myanmar’da dün radardan kaybolan 122 yolculu askeri uçağın enkazına okyanusun 35 kilometre açığında ulaşıldı. Uluslararası ajanslar, uçağın enkazıyla birlikte bulunan en az 10 cesedin kıyıya getirildiği fotoğrafları geçiyor.

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar’da dün irtibat kesilen uçaktan acı haber geldi. 106 yolcu ve 14 mürettebatıyla havalanan uçağın enkazına, Andaman Denizi’nin 32 kilometre açığında ulaşıldı.

Retures haber ajansı, enkaz parçalarının yanında cesetlerin de bulunduğunu bildiriyor. Ulaşılan 10 cesetten dördü çocuk. Kadın, erkek ve çocuk cesetleriyle birlikte bölgede can yelekleri de vardı. Haber ajansları çıkarılan cesetlerin kıyıya taşındığı görüntüleri geçiyor. Fotoğraflarda yağmur altında taşınan cesetler, büyük bir kalabalığın acı dolu bakışları arasında çıkarılıyor.

Düşen uçak, askerler ve asker ailelerini taşıyordu. Kazada Yaşamını yitirenlerden 15’i çocuk.

Çin yapımı Shaanxi Y-8-200F askeri nakliye uçağı ülkenin güneyinde yer alan Myeik’ten yerel saatle 13.06’da kalkmış, Myanmar’ın en büyük şehri Yangon’a doğru giderken 29 dakika sonra irtibat kesilmişti. Uçak radar ekranında kaybolduğu sırada, Andaman denizi üstünde ve yaklaşık 5 bin 500 metre irtifada uçuyordu.

Enkazı, altı donanma gemisi, üç askeri uçak ve çok sayıda kurtarma ekibi arıyordu.

Ordu yetkilileri, uçağın 200 kişi kapasiteli olduğunu ve geçen yıl 809 saat uçuş gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Dört motorlu pervaneli uçak Myanmarda yaygın olarak nakliye amaçlı kullanılıyor. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top