Anasayfa / Sağlık / Karın ağrısıyla gitti, futbol topu büyüklüğünde ur çıktı

Karın ağrısıyla gitti, futbol topu büyüklüğünde ur çıktı


Elazığ’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 53 yaşındaki kadının karnından futbol topu büyüklüğünde 10,5 kilo ağırlığında ur çıktı.

KARIN AĞRISIYLA GİTTİ, FUTBOL TOPU BÜYÜKLÜĞÜNDE UR ÇIKTI

53 yaşındaki ev hanımı Pakize Polat, karın ağrısı ve şişme nedeniyle Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi jinekoloji bölümünde doktora gitti. Doktorlar yaptıkları tetkiklerde Polat’ın karnında büyük bir ur tespit etti. Önceki gün ameliyata alınan kadının karnındaki ur alındı. Futbol topu büyüklüğündeki urun 10,5 kilo olduğu belirlendi. Tedavisi tamamlanma aşamasına gelen Polat, yaşadıklarını anlattı.

Karın ağrısıyla hastaneye başvurduğunu belirten Polat, “İlk başta belli değildi. Karnım ağrıdı, yavaş yavaş şişti doktora geldim. Doktorlar ‘seni ameliyat edeceğiz’ dedi. Ameliyat oldum, şimdi çok iyiyim. Karnımdan çıkan kitleyi görünce çok şaşırdım” dedi.

Hastasıyla ilgili bilgi veren Jinekoloji Kliniği Uzmanlarından Op. Dr. Necati Kaya, “Hastamız bize karın ağrısı, mide yanması şikayeti ile geldi. Karnında bir kitle tespit ettik. Yapılan tetkik ve araştırmalar neticesinde ameliyata karar verdik. Büyük bir kitle bekliyorduk fakat büyüklüğü hepimizi şaşırttı. Kitle 10,5 kilo ağırlığındaydı. Şimdi hastamızın durumu çok iyi. Karın ağrısından eser kalmadığı gibi bir anda 12-13 kilo da vermiş oldu” diye konuştu. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top