Anasayfa / Sağlık / Karatay’dan pilotlara tavsiyeler

Karatay’dan pilotlara tavsiyeler


Pilotlara ve havayolu çalışanlarına konferans veren Prof. Dr. Canan Karatay, “Bol bol yürüyüş yapın, yemeğinizi evinizde yiyin. Yanınızda zeytin götürün” dedi.

haber detay h78676868746354

SÜLEYMAN ŞEN-HABER MERKEZİ
Pilotlar Vakfı’nın düzenlediği Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme konulu konferansa konuk olan ünlü Profesör Canan Karatay yine çok ilginç açıklamalarda bulundu. Pilotlara seslenen Karatay, “Uçak yemekleri en kötü yemeklerdir. Yemeğinizi evde yiyip uçuşa öyle gelin. Yanınızda zeytin götürün” nasihatinde bulundu.

Pilotlar Vakfı’nın düzenlediği Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme konulu konferansın konuğu ünlü Profesör Doktor Canan Karatay idi. Ekmek ve şekerin insan sağlığını olumsuz etkileyen en önemli iki faktör olduğunu belirten Karatay, pilotlara ve havacılık çalışanlarına bilimsel veriler ışığında sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulundu. “Paket yiyeceklerden kaçının. Özellikle uçak yemekleri en kötü yemeklerdir ” diyen Karatay, pilotlara, “Uçuşa gitmeden önce yemeğinizi evde yiyin. Zeytinyağı en güzel meyve suyudur. Yanınızda zeytin götürün” dedi.

BOL BOL YÜRÜYÜŞ YAPIN

Pilotlara “Çok zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Boş zamanlarınızda mutlaka yürüyüş yapın” şeklinde seslenen Karatay, “ Şekeri azıcık yüksek diye bazı pilotlara şeker yüklemesi yapıyorlarmış. Plotlara şeker yüklemesi en büyük hatadır. Şeker yüklemesinden sonra şeker hastası oluyorlar” dedi.
haber detay h786455233
HAZRETİ MUHAMMED HARAM DERDİ

Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre Türkiye’nin kişi başına 200 kilogram tüketimle en çok ve en kötü ekmeği tüketen ülke olduğunu açıklayan Karatay, ekmek tüketiminin azaltılması durumunda şeker hastalığında yüzde 30 düşüş yaşanacağını belirtti. Gazlı içeceklerin tüketilmesine kesinlikle karşı olduğunu vurgulayan Karatay, “Kola Hazreti Muhammed zamanında olsaydı kesinlikle ‘haram’ derdi. Zeytinyağı en güzel meyve suyudur. Ben de içiyordum, sizler de içebilirsiniz” dedi.

THY Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci, Prof.Dr. Canan Karatay’a uçak maketi hediye etti. kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top