Anasayfa / Teknoloji / Jaguar Yeni Elektrikli Araçlarını Duyurdu

Jaguar Yeni Elektrikli Araçlarını Duyurdu


Elektrikli araç teknolojisinde yeni bir seviye oluşturacağı düşünülen Jaguar I-Pace Concept araçları sonunda tanıtıldı.

işte yeni özellikleri ile Jaguar I-Pace.
haber-detay-h97468046801356

Elektrikli araç teknolojisi son dönemde en gözde teknolojilerden biri haline geldi. Fosil yakıt tüketimine tepkilerin giderek artış göstermesi ve bunun yanında küresel ısınmaya fosil yakıtların etkisi nedeniyle artık birçok otomotiv devi de elektrikli araç teknolojisine daha fazla önem vermeye başladı. Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen elektrikli araç teknolojisi alanına yatırım yapan firmalardan birisi de otomotiv devi Jaguar oldu.

haber-detay-h746806874546

İlk Araçların Tanıtımı Yapıldı
Geleceğin araç teknolojisi olarak gösterilen hibrit teknolojisine geçilmesi konusunda en iddialı firmalardan biri olan Jaguar, bu alanda yeni otomobillerinin duyurusunu da gerçekleştirdi.

Şu an için sadece konsept olarak tanıtılan Jaguar I-Pace araçlarının ilk görselleri de paylaşıldı. HTC Vive desteği ile sanal gerçeklik ortamında sunulan görsellerin yanı sıra araçların içerisinde yer alacak olan teknolojiler konusunda da bilgiler verildi.
haber-detay-h781074680546

2018 Yılında Piyasaya Sürülecek
Jaguar I-Pace Concept araçlarının açıklanan ilk özelliklerine göre 90 kW güce sahip bir elektrikli motor ile gelecek. Sıvı soğutma sistemi kullanan aracın bunun dışında elektrikli kullanım menzilinin ise 500 km olacağı açıklandı.

Toplamda 400 beygir gibi bir güce ulaşması beklenen araçların 100 kilometre hıza ise 4 saniye gibi bir sürede çıkacağı da belirtildi. Tüm bu özellikleri ile beraber elektrikli araç teknolojisi konusunda yeni bir kapı aralayacak olan Jaguar I-Pace aracının ne kadar ilgi göreceği ise şu an için merak konusu. kaynak habersoySizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top