Anasayfa / Gündem / İzmir’de lisenin doğalgaz kazanı patladı: 1 ölü 4 yaralı

İzmir’de lisenin doğalgaz kazanı patladı: 1 ölü 4 yaralı


İzmir’de Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde doğalgaz kazanı patladı. 1 kişi öldü 4 yaralı var.

İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kazan dairesindeki doğal gaz kazanı, büyük bir gürültüyle patladı, bitişikteki Halk Eğitim Merkezi’nin duvarı çöktü. Halk Eğitim Merkezi’ndeki 5 kişi yaralanırken, duvarın altında kalan kursiyer Öznur G.’nin (45) duran kalbi, 112 Acil ekibinin müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı.

İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Sarnıç Mahallesi’nde Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde saat 11.33’te okulun bodrum katındaki kazan dairesinde bulunan doğal gaz kazanında basınç yükselmesi sonucu patlama meydana geldi. Okulda derslerin işlendiği sırada büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama, paniğe neden oldu.

Patlamayla, okulun bitişiğinde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nin duvarı çöktü. Olayda, Halk Eğitim Merkezi’nde bulunan 5 kişi yaralandı. İhbar üzerine okula çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Patlamanın ardından çıkan yangın, kısa sürede ulaşan itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürülürken, öğrenciler, kısa sürede tahliye edildi. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi alıp, öğrencilerin tahliyesini kolaylaştırdı. Haberi duyan veliler ise endişeyle okula koştu ve çocuklarına ulaşmaya çalıştı.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki odada bulunan 5 kişiden tekstil kursiyeri Öznur G., üzerine devrilen duvarın altında kaldı. Gelen 112 Acil sağlık ekibi, itfaiyenin yardımıyla duvar altından çıkardığı Öznur G.’nin kalbinin durduğunu belirledi. Sağlık ekibinin müdahalesiyle Öznur G.’nin kalbi tekrar çalıştırıldı. Yaşama döndürülen Öznur G., ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Öznur G.’nin sağlık durumunun ağır olduğu, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi. Diğer 4 yaralı ise ambulanslarla Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı.

Okulun bahçesi, emniyet şeridi ile çevrildi ve çok sayıda polis önlem aldı.İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, okula üç ay önce doğal gaz bağlandığını belirterek, okul bahçesinde toplanan velileri ve öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı. Yahşi, okulun tatil edilmesine gerek olmadığını söyledi.

AK PARTİ’Lİ DAĞ İNCELEME YAPTI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, kazan dairesinde patlamanın meydana geldiği Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemede bulundu. Dağ, Gaziemir ilçesindeki okulda beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve AFAD İl Müdürü Osman Metin Saroğlu’dan bilgi aldı. Hamza Dağ daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, patlama nedeniyle 1 kişinin ağır 4 kişinin de hafif olarak yaralandığını, ilgili birimlerin tamamının bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Yaralıların Halk Eğitim Merkezi kursuna katılan kursiyerler olduğunu anlatan Dağ, “Okulun kazan dairesi dışındaki bölgelerinde herhangi bir hasar söz konusu değil, öğrencilerimizde de her hangi bir yaralanma söz konusu değil. Eğitim ve öğretime ara verilecek bir durum söz konusu değil. Yarın inşallah eğitim ve öğretim devam edecek. Gaz sıkışmasının da neden kaynaklandığı yönünde ilgili birimler gerekli çalışmayı yapıyorlar. 1’i ağır 4 yaralımız var.” diye konuştu. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top