Anasayfa / Gündem / İtfaiye giremeyince!…

İtfaiye giremeyince!…


ERZURUM’un Olur İlçesi’ne bağlı Kaban Mahallesi’nde gece yarısından sonra çıkan yangında 7 aileye ait ev, ahır ve kilerler kül oldu.

haber detay h51439392381973_2

Evi yanan kadınlardan Fahriye Şenyayla “Sokakta kaldık” diye gözyaşı döktü. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Olur’a 22 kilometre uzaklıktaki Kaban Mahallesi’nde bir evde bugün saat 02.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden bir kadının uyarısı üzerine itfaiyeye haber veren mahalleli evleri boşaltarak söndürme çalışmalarına başladı. Birbirine yapışık olan Rüstem Şenyayla, Hüseyin Şenyayla, Alime Aydemir, Bektaş Aydemir, Yosma Özdemir, Şahinder Aydemir ve Zeki Aydemir’e ait ev, ahır ve kilerler tamamen yandı. Erzurum Büyükşehir, Olur, Oltu İtfaiye ekipleri, bir saat kadar sonra geldi. Ancak sokaklarının dar olması nedeniyle yangına yeterli müdahaleyi yapamadı.

Kaban Mahallesi Muhtarı Kenan Özdemir, bir evde başlayan yangının diğer evlere sıçradığını belirterek şöyle dedi:

“Evlerden hiçbir eşya kurtaramadık. Çok şükür can kaybı yaşanmadı. Kimsesi olmayan yaşlılarımızdan Alime Aydemir ve Yosma Özdemir’in de evleri yandığı için onları Olur’da bulunan sevgi evlerine yerleştireceğiz.”

‘ÖNCE SAKAT KOMŞUMU, SONRA BABAMI KURNTARDIM’

Alevlerin arasından yaşlıları kurtaran Hüseyin Şenyayla, itfaiye araçlarının dar sokaklara giremediği bu nedenle küçük itfaiye aracıyla müdahale edilebildiğini belirtti. Evi yanan Şenyayla şunları anlattı:

“Gece 2’ye çeyrek kala evimizin arkasındaki komşumuzun hanımı ‘evim yanıyor’, diye feryat etti. Hemen aşağıya indim. Bir yaşlı ve sakat kadın vardı, onu alevlerin içerisinden çıkardım. Daha sonra evime yöneldim. 86 yaşında olan ve kulakları duymayan babamı evden çıkardım. İtfaiyeye telefon açtım, köylüye haber saldım. İtfaiye ancak bir saat sonra gelebildi. Büyükler müdahale edemedi, küçük itfaiye aracının da suyu 5 dakika içerisinde bitti. 7 ailenin ev, ahır ve kilerleri yandı.”

KAYMAKAM İNCELEME YAPTI

Yangının çıkış nedeniyle ilgili araştırma sürdürülülürken, köyde incelemelerde bulunan Olur Kaymakamı Muhammet Kaya, yan yana bulunan evlerin tamamen yandığını söyledi. Evleri yanan ailelerin mağduriyetini gideceklerini vurgulayan Kaymakam Kaya, “Vatandaşlarımızın her türlü yanında olacağız” dedi.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top