Anasayfa / Dünya / İspanya Prensesi yargılanacak!

İspanya Prensesi yargılanacak!


Kraliyet Ailesi’ni sarsan yolsuzluk soruşturmasında iddianameyi tamamlayan yargıç, İspanya Prensesi Cristina’nın sanık sandalyesine oturmasına karar verdi.

haber detay 2535478

İspanya’da yaklaşık 4 yıl süren soruşturma sonrasında yargıç Juan Castro, Prenses Cristina’nın vergi kaçakçılığında sorumluluğu olduğunu iddia etti. Prenses Cristina ve eşi Palma Dükü Urdangarin, Aizoon şirketi aracılığıyla haksız mali kazanç elde ettikleri gerekçesiyle yargılanacak.

Urdangarin ayrıca para aklama, mali yolsuzluk, ticari ve kamu evraklarında sahtecilik, vergi kaçırma ve kamu fonlarını kötü kullanmak gibi suçlamalardan dolayı mahkeme karşısında hesap verecek.

Urdangarin’in 19 yıla kadar hapis cezası alabileceği tahmin ediliyor.
haber detay h20732
Önümüzdeki günlerde sanık sandalyesine oturacak olan Prenses Cristina da suçlu bulunması halinde maliyeyi dolandırmaktan 4 yıla kadar hapis cezası alabilecek.

Prenses Cristina, mahkeme önüne çıkacak ilk kraliyet üyesi olacak. Prenses Cristina’nın babası Juan Carlos, ülkedeki yolsuzluk skandallarının ardından tahtını oğlu Prens Felipe’ye bırakmıştı. kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top