Anasayfa / Gündem / İş adamının katili iş yaptığı ortağı çıktı

İş adamının katili iş yaptığı ortağı çıktı


İstanbul’da 6 yıl önce fidye amaçlı kaçırıldıktan sonra öldürülen Nevşehirli işadamı Vehbi Kahraman’ın şüphelileri yakalandı.

Ankesörden kullanılan bir telefon kartından yola çıkan Gasp Masası, cinayeti işleyen katilin şüphelisinin iş ortağı Aydemir S., ve adamları olduğu belirlendi. 2 şüpheli tutuklandı bir kişi aranıyor.

Pendik’de 1 Haziran 2011 yılındafidye için kaçırıldıktan sonra öldürülen Nevşehirli işadamı Vehbi Kahraman’ın cinayeti filmleri aratmayan bir araştırmayla çözüldü.

ARABASINDA ÖLDÜRÜLMÜŞ BULUNMUŞTU
Olay 1 Haziran 2011 yılında Pendik’te meydana geldi. İşadamı Kahraman 1 Haziran günü işyerinden çıktıktan sonra eve gitmedi. Bir gün sonra babasına ulaşamayan oğlu Yasin Kahraman,polise giderek babasının kaybolduğunu ve kendisine ulaşamadığını söyledi. Yasin Kahraman, babasının kayıp başvurusundan 3 saat sonra kimliği belirsiz bir kişi tarafından arandı. Arayan kişi “Beni dinle.5 milyon lira hazırla.Seni arayacağım” dedi. Oğul Kahraman bu telefonu da hemen polise bildirdi. Fidye için kaçırıldığı ortaya çıkan işadamı Kahraman, 3 Haziran 2011 günü Pendik’te arabasının içinde öldürülmüş bulundu.

GASP MASASININ DİKKATİNİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ
O dönem Cinayet ve Kayıplar Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda olay cözülemedi. Kapanan dosyayı Gasp Büro Amirliği ekipleri aldı. Bir ay önce dosyayı alan Gasp Masası, dosyanın içindeki görüntüleri inceledi. Elde edilen bilgilere göre, işadamının oğlu bir ankesörlü telefondan aranmıştı. İncelenen görüntülerde, Gasp Masası dedektiflerinin dikkatini bir araç çekti. Bu aracın işadamının oğlunun arandığı ankesörlü telefonun kabinin yakınında olduğu görüldü. Aracı öldürülen işadamının iş yaptığı ortağı Aydemir S.’nin kullandığı tespit edildi. Görüntülerde Aydemir S.’ninde görüntüsü bulundu.

PTT GÖRÜNTÜLERİ İLE EŞLEŞTİ
Polis soruşturmayı derinleştirdi. O dönem işadamının oğlunun telefonla arandığı ankesörde kullanılan telefon kartın seri numarası elde edildi. Seri numarasından yola çıkan polis, telefon kartını PTT’den işadamının ortağı Aydemir S.’nin aldığını tespit etti. Aydemir S.’nin PTT’deki görüntüleri de dosyaya konuldu. O dönem bu ayrıntılara ulaşılmadığı anlaşılan soruşturma genişletildi. Polis, işadamının öldürüldüğü tarihteki olay bölgesinde baz istasyonu incelemesi de yaptı. Yapılan incelemede cinayetin gerçekleştiği noktada şüpheli Aydemir S. Ve Yusuf Y.’nin kullandığı cep telefonları olduğu belirlendi. Taşları birbirine oturtan polis,olayı çözdü.

TUTUKLANDILAR
İddialarag öre olaş şöyle gerçekleşti; İşadamını ortağı Aydemir S. İle adamları fidye için kaçırdı. Ortağı Aydemir S., birgün sonra Pendik’teki PTT şubesine giderek telefon kartı aldı.Bunu bir adamına vererek, işadamın oğlunu arattı. Ve 5 milyon TL para istendi. Fidye istendikten sonra, işadamı Kahraman, kendisini kaçıranlara direndi. Bu direnme üzerine, işadamı önce darp edildi. Ardından silahla kafasına sıkılarak öldürüldü. Elde edilen bu bilgiler üzerine polis operasyon yaptı. Aydemir Y. Ve Yusuf Y.’yi gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifade veren şüpheliler çelişkili ifadeler verdi. Suçlamaları kabul etmeyen iki şüpheli tutuklandı. Olayla ilgili Kasım Y.’de aranıyor. kaynak aksam
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top