Anasayfa / Dünya / Irkçı Şarkı Finale Kaldı!

Irkçı Şarkı Finale Kaldı!


Ermenice şarkı yarışmasında finale kalan şarkılardan biri Türklere karşı ırkçı sözleriyle tepki topladı.

irkci sarki

İlk uluslararası Ermenice şarkı yarışması ‘Tsovits Tsov’un (Denizden Denize) 23 Kasım’da Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda düzenlenecek finaline kalan 14 parçadan biri olan Sevak Amroyan’a ait ‘Kardeşim ve ben’ isimli Türklere karşı nefret içeren sözleriyle dikkat çeken şarkı tepki topladı.

Vatan’dan İlker Akgüngör’ün haberine göre Ermenilerin yaşadığı 12 ülkeden yapılan başvurularla ilk etapta 50 şarkı, jüri ve internet oylamasına katıldı. Sevak Amroyan’ın ‘Axpers u es’ (Kardeşim ve ben) isimli şarkısı 4’üncü grupta birinci olarak finale kalan 14 şarkı arasında yer aldı.

Şarkıda ‘Kanunsuz Türk Ana Vatana sahip çıkmış’, ‘Kardeşim ve ben Türk’e vuruyoruz. Şafak vakti Türkler içeri sızarken. Biz vurunca Dünya sarsıldı’ gibi Türklere karşı nefret içeren sözler yer alıyor.

Yarışmaya Türkiye’den katılan gene Ermeni ve Türk müzisyenlerden oluşan Vomank adlı küme ise Vantag isimli şarkılarıyla finale kalan 14 şarkı arasında yer aldı. 10 bindolar ödüllü yarışmanın 23 Kasım’da Kremlin Sarayı’nda yapılacak finalinin canlı yayınlanması bekleniyor.

AGOS’tan katı eleştiri

Sevak Amroyan’ın Türklere karşı nefret içeren şarkısının finale kalmasını Türkiye Ermeni cemaatinin mühim gazetesi Agos, katı sözlerle eleştirdi. Agos’ta Lola Sarı imzasıyla yayınlanan haberde, “Şarkının bu cin bir yarışmada kendine nasıl yer bulduğu devasa bir merak konusu” denildi. kaynak: f5haber
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top