Anasayfa / Gündem / İrem, yürüyebilmek için ameliyat olmayı bekliyor

İrem, yürüyebilmek için ameliyat olmayı bekliyor


ZONGULDAK’ta, skolyoz (Omurga eğriliği) hastası 17 yaşındaki İrem Baş, yaşıtları gibi yürüyüp koşabilmek için ameliyat olmayı bekliyor.

haber detay h86787456453

Karaelmas Mahallesi Şirin Sokak’ta oturan ev hanımı 45 yaşındaki Aliye ve kaporta ustalığı yaparken böbrek rahatsızlığı nedeniyle malulen emekliye ayrılan 44 yaşındaki Salih Baş çiftinin tek çocuğu İrem Baş, küçüklüğünden bu yana ‘skolyoz’ hastalığı ile mücadele ediyor. Evin içinde emekleyen İrem Baş, eğitim gördüğü Erdemir Anadolu Lisesi’ne ise annesinin sırtında taşıyarak götürdüğü servisle gidip geliyor.

Hastalığı nedeniyle şimdiye kadar 15 ameliyat geçiren İrem Baş, şimdi hastalığının daha da ilerleyip felç kalmaması ve ayağa kalkabilmek için yeniden ameliyat olmayı bekliyor.

Anne Aliye Baş, en son gittikleri doktorun ameliyat olmazsa kızının felç kalabileceğini söylediğini anlatarak, “Maddi imkanımız olmadığı için bu ameliyatı yaptıramadık. Kızım ameliyat olursa en azından felç kalmayacak. Çocuğum hayata küstü, psikolojisi bozuldu. Yardım istiyorum” dedi. Baba Salih Baş ise kızının felç kalma durumunun bulunduğunu, ameliyat ile bu durumdan kurtulacağını söyledi.

‘YÜRÜMEK İSTİYORUM’
6 yaşından bu yana 15 ameliyat olduğunu belirten İrem Baş da, “Ameliyatlardan önce doktorlar hep daha iyi olacağımı söylediler. Ama hepsinde daha da kötü oldum. Şimdi ameliyatlardan sonra yürüyemiyorum ve idrarımı yapamıyorum. Ben artık yürümek istiyorum. Okulda arkadaşlarım gibi özgürce dolaşmak istiyorum” dedi. kaynak sozcuSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top