Anasayfa / Teknoloji / iPhone sorunu çözüldü

iPhone sorunu çözüldü


Yeni bilgilere göre iPhone 6 Plus’ın bükülme sorunu çözülmüş olabilir.

haber detay 2421917515

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışa çıkalı 1 ayı geçti. Bu telefonlar şimdiye kadar satışa çıktığı tüm pazarlarda oldukça başarılı satışlara imza attılar. Apple da cihazlarının satışlarından bir hayli memnun. Ancak Apple’ın yeni telefonları hakkında canını sıkacak tek şey hiç şüphesiz bir süre gündemi bir hayli işgal eden ‘bükülme’ videoları. Apple, cihazlarının kolay bükülmesinden dolayı bir hayli eleştirildi. Yeni gelen bilgilere göre Apple sessiz sedasız bu sorunu çözmüş.

Bu iddianın sahibi bir Reddit kullanıcısı. Kullanıcının yapmış olduğu açıklamaya göre iPhone 6 Plus ilk satışa çıktığında eşine aldığı ile şimdi kendisine aldığı model arasında özellikle cihazın metali konusunda farklılıklar bulunuyor. İki cihazı test eden kullanıcı yeni alınan cihazın metalinin sağlamlaştırılmış olduğunu söylüyor.

Sadece bu iddia ile de yetinmeye kullanıcı iki cihazı ayrıntılı bir şekilde incelemeyi de unutmamış. Sonuç olarak ise Apple’ın yeni nesil iPhone 6 Plus’ların kolay büküldüğü bölüm yani ses açma-kapama bölümünün altına yeni bir obje koyduğunu fark etmiş. Bu obje daha önce alınan iPhone 6 Plus’ta ise bulunmuyor. Yani Apple yeni çıkan cihazlarında bu bükülme sorununun önüne geçmiş olabilir.

Öte yandan Apple’dan bu konu ile alakalı herhangi bir açıklama ise yapılmadı. Ancak Apple bu büyük sorunu sessiz bir şekilde halletme yoluna gitmiş olabilir. kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top