Anasayfa / Teknoloji / İphone Kullananlara Müjde!

İphone Kullananlara Müjde!


Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad için yeni işletim sistemi iOS 8 tanıtımını yaptı. iOs 8 ile birlikte iPhone ve iPad’e nasıl yenilikler geldi? Son dönem teknolojisinin herkesi şaşırtan yenilikleri iOS 8’de yer alıyor. iOS 8 işletim sistemi ile birlikte günlük yaşantınız daha kolay bir hale gelecek.

iphone müjde

ABD’li teknoloji devi Apple, akıllı telefonu iPhone ve tablet bilgisayarı iPad’i yeni iOS8 işletim sistemiyle adeta bir hastaneye ve evdeki kâhyaya çevirecek.
Apple dün San Francisco’da yazılımcılara yönelik buluşmasında birbirinden önemli yenilikler açıkladı. 69 ülkeden 6000 katılımcının yer aldığı etkinlikteki hem iOS8, hem de Macintosh bilgisayarlar için Yosemite işletim sistemi tanıtıldı. Etkinlikten satırbaşları şöyle:

Kilo kontrolde

– Apple’ın merakla beklenen iPad ve iPhone için yeni işletim sistemi iOS8, Whatsapp gibi başarılı uygulamaları kendine adapte etmiş

Yeni sistemde iMessage ile Android kullanan telefonlarla da bedava mesajlaşmak mümkün. Ses ve video gönderebilen iMessage, eğer bunları saklamak istemezseniz 2 dakika içinde imha ediyor. iOS8 hızlı yazma özelliği, yazım stilinizi öğrenip yazacağınız kelimeleri tahmin edecek.

– Apple Healthkit (Sağlık kiti) adını verdiği yeni bir uygulamayı da başlattı.
Healthkit, kullanıcıya ait iPad ve iPhone’daki çok sayıda sağlık uygulamasının takip ettiği tansiyon ve kilo gibi bilgileri bir araya toplayacak.

Marihuana esprisi!

Bunları analiz eden uygulama, ters giden bir durum sezerse direkt olarak doktorla temasa geçebilecek. Apple bu yeni uygulamayla kullanıcıya ait birbirinden kopuk sağlık bilgilerini anlamlı bir tablo haline getirmeyi amaçlıyor. Şirket, bu uygulama için Mayo Clinic ve Nike ile çalışıyor.

– Apple’ın yeni HomeKit (Ev kiti) uygulamasıyla garaj kapısı, kombi gibi sistemleri iPhone’dan idari etmek mümkün.
– Apple Mac bilgisayarlar için yeni işletim sistemi Yosemite’yi tanıttı. Adını Kaliforniya’daki ünlü milli parktan alan Yosemite, Mavericks’in yerini aldı.

Apple, işletim sistemlerinin ismini merkezinin bulunduğu Kaliforniya eyaletine ait değerlerden seçiyor.
Apple’ın yazılımlardan sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi bu nedenle, bir ara yeni işletim sisteminin isminin, Kaliforniya’da tıbbi kullanımı yasal olan marihuana konulmak istendiği esprisini yaptı.
l Şeffaf görünümüyle dikkat çeken Yosemite, iPhone’la işbirliğini artırıyor. Kullanıcılar iPhone cep telefonuna gelen mesajları ve aramaları bilgisayarlarından görüp cevaplayabiliyor. Yosemite ‘resmi’ olarak sonbaharda çıkacak ve bedava olacak.

Dr. Dre: İşe kaçta geleyim?

Apple’ın 3 milyar dolara satın aldığı müzik şirketi Beats’in kurucusu Dr. Dre’e de dünkü etkinliğe canlı bağlandı. Dr. Dre, işe kaçta gelmesi gerektiğini sorarak izleyicileri güldürdü. Apple dün yeni iCloud sistemini de tanıttı.

Artık Dropbox ve GoogleDrive gibi rakiplerle mücadele edecek olan iCloud’a istenilen dosyalar yüklenebilecek. Windows kullanan bilgisayarlardan da erişim mümkün olacak. 5 GB bedava alan veren Apple, ayda 99 sente 20 GB saklama alanı satacak. 200 GB alan için ayda 3.99 dolar ödenecek.,
kaynak:milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top