Anasayfa / Teknoloji / iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışa çıkıyor!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışa çıkıyor!


Apple’ın kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri Türkiye’de satışa çıkıyor. Bu konudaki ilk çalışma ise Türk Telekom cephesinden geldi!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışa çıkıyor!
Türk Telekom, iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin satışa 20 Ekim tarihinden itibaren başlıyor. Peşin ve tarifeye ek olarak satın alabileceğiniz modeller için Türk Telekom resmi sitesi üzerinden ön kayıt yaptırmanız gerekecek.

iPhone 8 Plus özellikleri
Yeni iPhone modellerine güç veren Apple A11 Bionic, 4 tanesi düşük güç tüketimine sahip Mistral ve 2 tanesi üst seviye performans sunan Monsoon olmak üzere toplamda 6 adet işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. A11, iPhone 7 serisinde yer alan A10 Fusion’a göre hem daha performanslı hem de daha düşük güç tüketimi sunuyor.

5.5 inçlik Retina HD bir ekranın yer aldığı akıllı telefon, 3D Touch teknolojisine ev sahipliği yaparken, oldukça geniş renk gamutu sayesinde renklerin en canlı haliyle görüntülenebilmesini sağlıyor. Çözünürlük tarafında herhangi bir değişikliğe gitmeyen Apple, 8 Plus’ın ekranında kullanıcılara 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel yoğunluğu sunuyor.

5.5 inçlik Retina HD bir ekranın yer aldığı akıllı telefon, 3D Touch teknolojisine ev sahipliği yaparken, oldukça geniş renk gamutu sayesinde renklerin en canlı haliyle görüntülenebilmesini sağlıyor.

Çözünürlük tarafında herhangi bir değişikliğe gitmeyen Apple, 8 Plus’ın ekranında kullanıcılara 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel yoğunluğu sunuyor.

iPhone 8 özellikleri
iPhone 8’de, iPhone X ve 8 Plus modelinde kullanılan, 6 çekirdekli Apple 11 Bionic işlemcisi kullanılıyor. Ayrıca bu işlemci A10’a göre yüzde 25 daha iyi performans sağlarken, çoklu çekirdek performansında bu farkı yüzde 70’e kadar çıkartıyor.

Yenilenen işlemcinin 2 çekirdeği yüksek performans modunda çalışacakken, diğer 4 çekirdeği ise daha az güç isteyen durumlarda çalışacak. RAM noktasında ise iPhone 7’deki gibi iPhone 8, 2 GB bellek yer alıyor. Bağlantı tarafındaysa Bluetooth 5, LTE-A gibi yenilikçi standartlar bizleri bekliyor. Ayrıca Apple Pay’e özel olarak NFC sistemi de cihazda bulunuyor.

Türk Telekom’un bu iki model için belirleyeceği tarifeler ile aylık faturaya eklenecek şekilde taksitli olarak istediğiniz modele sahip olabilirsiniz. Ne yazık ki şu anda açıklanan bir fiyat bilgisi bulunmamakta. Merakla beklenen iPhone X için ise henüz netleşen bir bilgiye ulaşamadık. kaynak shiftdelete
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top