Anasayfa / Teknoloji / iPhone 8 ile ilgili Şaşırtan Tahminler

iPhone 8 ile ilgili Şaşırtan Tahminler


iPhone 8 ile ilgili çok enteresan iddialar var

iPhone 8 ile ilgili her gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Biz de en ilginç ama doğru olabileceğini düşündüğümüz iki tanesini sizlerle paylaşacağız.

Bu iddialardan ilki iPhone 8 modelinin ekranı OLED olacak olması. Bu iddianın kaynağı ise Sharp’ın CEO’su Jeng-wu-Tai’nun yaptığı bir konuşmada artık iPhone için sıra LTPS ekranlardan vazgeçip OLED ekranlara geçmesi olduğunu söylemesi.
haber-detay-h127468505465614

İnnovatif ve radikal değişimlerin markası olan Apple’dan böyle bir hamle bekleyenler da haklılar. Ayrıca Foxconn yani Çin’de Apple adına üretim yapan şirket Sharp tarafından satın alındı. Yani bu konuşmanın altında basit bir tahmin ya da beklentiden çok daha fazlası yatıyor. Apple’ın saatlerinde OLED ekrana geçmesi de bir ön hazırlık olarak düşünülebilir.

İkinci iddia ise bir çok akıllı telefonda olan bir özellik; kablosuz şarj. Apple bu zamana kadar jack girişini bile kaldırdı ama kablolardan asla vazgeçmedi.

Bu iddiayla ilgili de kaynak yine Foxconn’dan. Kablosuz şarj testleri yapmaya başlayan Foxconn, Apple’ın yeni akıllı telefon modeli için bu çalışmaları yaptığı söyleniyor. Kulaklık çıkışını kaldıran Apple kulaklığı kablosuz bağlantı ile sağlama kararından sonra eğer şarjı da kablosuz olarak yaparsa ilk kablosuz akıllı telefon olarak iPhone 8’i anons edebilir.

Aslında tüm bu iddiaların altında iPhone 8, Apple’ın 10. yıl modeli olacağı için çok farklı ve özel bir model olması beklentisi yatıyor. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top